Zafer Partisi Genel Sekreteri Cezmi Polat, Aksaraylı Esnafın Derdini Dinledi | Şehrin Nabzı Haber
  • 15 Ağustos 2022

Zafer Partisi Genel Sekreteri Cezmi Polat, Aksaraylı Esnafın Derdini Dinledi

Bir dizi ziyaret için bugün Aksaray’ a gelmesi planlanan Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ beklenmedik bir son dakika iddiasını yerinde araştırmak için Aksaray programını iptal ederek Erzincan’a gitti. Genel Başkan Özdağ’ın beklenmedik bir şekilde Aksaray’a gelememesi üzerine programa vekâleten Zafer Partisi Genel Sekreteri Cezmi Polat, bazı genel başkan yardımcıları ve genel merkezden yetkililer katıldı.

Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Mali Müşavir Resul Karaüzüm ve Aksaray teşkilatı Genel Merkez yetkilileri ile birlikte Aksaray’da bir dizi programa ev sahipliği yaptı. Henüz ilk kongrelerini gerçekleştirmeyen Aksaray Zafer Partisi teşkilatı Genel Merkezden gelen misafirleri ile birlikte öncelikle Somuncu Baba Türbesini ziyaret eden yetkililer ardından Merhum eski Devlet Adamı Sadi Somuncuoğlu’nun kabristanını ziyaret ettiler. Kapalı çarşı içerinde basın mensupları ile yemekte bir araya gelen Zafer Partisi yetkilileri, kapalı çarşı içerisinde bulunan esnafı gezerek esnafın sorunlarını dinlediler.

 Zafer Partisi Genel Sekreteri Cezmi Polat’ın esnafa “İşleriniz nasıl, gidişattan memnun musunuz’’ sorusu üzerine genel olarak, “Sattığımız malın yerine yenisini koyamıyoruz, işletmelerimizi döndüremiyoruz, piyasada ciddi bir sıkıntı var, umudumuz gurbetçide şimdi iş yapabilmek için gurbetçilerimizi bekliyoruz’’ gibi ortak memnuniyetsizlik cevapları aldılar.

Zafer Partisi Genel Sekreteri Cezmi Polat gazetecilere yaptığı açıklamada, “Genel başkanımız Ümit Özdağ Aksaray’a gelmeyi planlamıştı lakin Erzincan’da bir madende meydana gelen siyanür faciasından dolayı Erzincan’a gitmek zorunda kaldı. Bu sebepten dolayı bizler genel başkan yardımcılarımız ile birlikte Aksaray’a geldik. Aksaray İl Başkanımız Resul Karaüzüm Başkanımızın misafiri olduk. İl Başkanımız çok değerli bir insan, kendisini çok seviyoruz. Resul Başkanımızla gezerken gördük ki Aksaray’da bir Afgan esprisi oluşmuş durumda burası önemli bir il. Tarım ve hayvancılık açısından önemli bir il olan Aksaray, fakat kendi vatandaşımıza sahip çıkmak yerine dışarıdan gelenlere sahip çıkılıyor. Burada kocaman bir işsizlik sorunu varken, 3 bin kilometre öteden gelen burada çalıştırılıyor. Vatandaş artık bu durumu alay konusu yapmakta. Bizler gelen misafiri ağırlarız, ülkemize turist olarak geleni ağırlarız, lakin kendi vatandaşımız zordayken biz dışarıdan geleni ağırlayamayız” dedi.

“Zafer Partisi iktidarında herkesi babasının vatanına göndereceğiz”

Zafer Partisi Genel Sekreteri Polat; “Bizim vatandaşımız dururken bunlar her yerde öncelikli, hastanede öncelikli, üniversiteye girerken öncelikli, vergi vermiyorlar, bunlar için 120 Milyar Dolar para harcanmış, bu rakam çok büyük bir rakam. Dışarıdan borç alınarak, faizle para alınarak bu para harcanamaz. Biz bunu kabul edemeyiz. Kendi insanımızı göz ardı edip yabancıları tutamayız. Herkes babasının vatanında yaşamalı, doymalı. Bizim önceliğimiz kendi vatandaşımız, kendi çiftçimiz. Bizde üretilen her şeyi para verip dışarıdan ithal ediyoruz. Biz bunu kabul etmiyoruz. Burada yem üretiyoruz dışarıya satıyor, ülkemize vermiyoruz, neden, çünkü maliyetler burada satmamızı kurtarmıyor. Zafer Partisi iktidarında herkesi babasının vatanına göndereceğiz. Lakin bir dost olarak göndereceğiz. Hümanist duygularla zorda olanı her zaman misafir ederiz lakin bu misafir bu ev çok güzelmiş, bu oda çok güzelmiş sürekli burada kalayım derse bunu kabul edemeyiz. Savaş döneminde bu insanlara kucak açtık ama artık savaş bitti.’’ diyerek mülteci sorununa değindi.

Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Resul Karaüzüm ise yaptığı konuşmada, “Aksaray’ı çok seven bir Genel Başkanımız var, bugün elinde olmayan sebeplerle aramızda olamadı lakin 28 Haziran salı günü yapılacak İl Kongremizden itibaren sık sık bizleri ziyaret edeceğini belirtmek isterim” dedi. İl Başkanı Resul Karaüzüm, herkesi kongrelerine beklediklerini ifade etti.

Zafer Partisi Genel Sekreteri Cezmi Polat ve beraberindekiler Aksaray İl Yönetimi ile bir dizi ziyaret daha yaparak Mersin, Adana, Hatay illerinde planlanan programlara katılmak için şehirden ayrıldılar.

Haber: Derya ÖZABA

Foto: Esra Uygur- Aslı Özaba

Öncekini Oku

Aracıyla seyir halinde ilerleyen kadın sürücüye kurşun yağdı!

Sonrakini Oku

Şekere yüzde 67 zam yapıldı!