Yüze İki Kala | Şehrin Nabzı Haber
  • 20 Ocak 2022

Yüze İki Kala

Yüze iki kala, geri planda vatana ihanetin dibine vurup da meydanlarda bayrak sallayan tüm yüzsüzlere rağmen bir Cumhuriyet Bayramı daha tüm yurtta kutlandı.

Cumhuriyetimiz, tarihinin belki de en tehlikeli dönemlerinden birinden geçiyor. Belki makam koltuklarında barındırmadığı kadar çok Cumhuriyet, bayrak, devlet düşmanı barındırıyor. Bu barındırmaları para ve statü arındırıyor. En küçüğünden en büyüğüne kadar bir pazılın parçalarını oluşturan ihanet aktörleri amaçlarına ulaşmak için çalışıyor. Bazıları işine geldiği yerde ihanetlerini örtmek için bayrağa sarılıyor! Birileri doksan sekiz yıldır dimdik ayakta duran bir ülkeyi yeniden hasta adam kalıbına sokmak için uğraşıyor. Lakin kime sorsan vatan aşığı, kime sorsan bayrak sevdalısı. Bu çelişkili vaziyetler aklımızı karıştırıyor!

Yeniden Yapılanan Bir Grup Vatan Haini!

Son günlerde 15 Temmuz’da ülkenin altını üstüne getiren, geride 251 şehit, 2.734 gazi bırakan silahlı terör örgütü olarak anılan ve şimdilerde silahlı terör örgütüne üye oldukları söylendiğinde etrafına ateş püsküren bazıları yeniden yapılanma, yeniden örgütleme çalışmalarına başlamışlar. Duyduğumuza göre yarım bıraktıkları işi tamamlamak niyetindelermiş.

Sizler gözünüzü açın! Bir bütünün parçalarını oluşturan, siyasetçisinden, iş adamına, öğretmeninden, seyyar satıcısına, memurundan ev hanımına birçok farklı meslekten, birçok farklı kültür ve gelir grubuna sahip insan var! Hiç birini gözünüzde küçültmeyin! Unutmayın ki bütün zerrelerden oluşur. Unutmayın ki hücrelerin birçok yapı taşı mevcuttur! Ne para ve statü sahiplerini, ne de bunlara hizmet eden, acıyarak baktığınız cahil kölelerini görmezden gelmeyin. Çevrenizde farkına vardığınız bu tip oluşumlar konusunda devletin güvenlik güçlerini haberdar edin. Mümkünse farklı birkaç kanalı bilgilendirin! Tarihe altın harflerle yazılmış Ulu Önder Atatürk’ün ‘’  Hattı Müdafaa Yoktur Sathı Müdafaa Vardır’’ sözünü unutmayın!

Korkma! Sönmez Bu Şafaklarda Yüzen Al Sancak!

Bunca ihanete, bunca haine rağmen bir avuç Cumhuriyet sevdalısı da kalsak al sancağın bu şafaklarda dalgalanması için kanımızın son zerresine kadar uğraşacağız. Kişisel çıkarlar için ülkemizi satmadık satmayacağız.  Çıkarları doğrultusunda ülkeyi uçuruma sürükleyenlere alet olmayacağız. Biz Cumhuriyet çocukları olarak doğduk, Cumhuriyet çocukları olarak toprak olacağız.

Derya ÖZABA

Komşu Köyün Delisi

Öncekini Oku

CUMHURİYETE BORCUMUZU ÖDEYECEĞİZ!

Sonrakini Oku

TÜRKİYE CUMHURİYETİ 98 YAŞINDA!