VALİ KUMBUZOĞLU BAYRAM DOLAYISI İLE BİR MESAJ YAYINLADI – Şehrin Nabzı Haber
AksarayBölgesel

VALİ KUMBUZOĞLU BAYRAM DOLAYISI İLE BİR MESAJ YAYINLADI

10.7KGörüntüleme

Kıymetli Aksaraylı hemşehrilerim,

 

Barış, huzur ve kardeşliğin sembolü olan Kurban Bayramını idrak edecek olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kurban Bayramına en çok yakışan şey paylaşmaktır. Kıvançta ve kederde bir olmayı her zaman başaran aziz milletimiz bu mübarek günlerde de kendisine ihtiyacı olanları unutmayacaktır.VALİ KUMBUZOĞLU BAYRAM DOLAYISI İLE BİR MESAJ YAYINLADI

 

Aksaray, binlerce yıllık kadim tarihi ile Anadolu’nun özeti olan ve Şehr-i Süleha olarak anılan bir güzel şehir. Böyle güzel isimlerle yad edilmek gurur verici bir durum. Manevi ikliminde Somuncu Baba, Cemalettin-i Aksarayi, Yunus Emre, Yusuf Hakiki Baba gibi gönül insanlarını barındıran Aksaray’a da böyle bir ünvan yakışırdı.

 

Şüphesiz ki böyle kıymetli bir hazineyi devralan bizlerin de bu mirası gelecek nesillere aktarma sorumluluğu var. Yaptığımız her iş ve davranışta bunun izleri olmalı.

 

Kardeşlik, komşuluk ve paylaşma hukukunu her şeyin üstünde tutmaya devam etmeliyiz. İşte bayramlar bunları tesis etmeye en büyük vesilelerdir.

 

Bizler birlikte büyük bir aileyiz. Bayram heyecanımıza komşularımızı, yanımızda, yakınımızda, köyümüzde, beldemizde bulunan ihtiyaç sahiplerini de ortak ederek bu sevinç halkasını genişletelim. Lütfen mutlu etmenin, mutlu olmanın anahtarı olduğuna inanalım.  Unutmayalım ki bir çocuğun tebessümü dünyadaki her şeyden daha kıymetlidir.

 

Bu vesileyle başta aziz şehitlerimizin ailelerinin, kahraman gazilerimiz ve ailelerinin olmak üzere tüm hemşehrilerimizin bayramını yürekten tebrik ediyorum.

Şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa huzur, barış ve bereket getirmesini temenni ediyorum.

 

Ay yıldızlı al bayrağımızın gölgesinde daha nice bayramlar birliğimiz, dirliğimiz daim olsun.

 

 

Mehmet Ali KUMBUZOĞLU

Vali