Vali Aydoğdu çocukların maç teklifini geri çevirmedi | Şehrin Nabzı Haber
  • 16 Haziran 2021

Vali Aydoğdu çocukların maç teklifini geri çevirmedi

Köy muhtarı ve çocuklar Vali Aydoğdu’nun takımına karşı yenilseler de kazanan taraf oldu

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Hırkatol köyünde çocuklardan kurulu futbol takımı ile yaptığı karşılaşmadan galip ayrıldı. Müsabakayı kaybeden çocuklara forma sözü veren Vali Aydoğdu Ziraat Odası Başkanı ile birlikte formalarını gönderdiği çocukları sevindirdi.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Hırkatol köyünü ziyaret etti. Köy muhtarı Mustafa Aydoğan ve vatandaşlarla görüşen Vali Aydoğdu muhtarlık yanındaki sahada maç teklifinde bulunan çocukların bu isteğini yerine getirdi.

Büyük bir heyecanla köy muhtarı ve köyün gençlerinin de yer aldığı takımlarını kuran çocukların karşısına Milli Eğitim Müdürü, Tarım Müdürü ve Ziraat Odası başkanı ile çıkan Vali Aydoğdu, yenilirlerse forma takımı alacaklarını, yenmeleri durumunda ise çocuklardan kendilerine dondurma ısmarlamalarını istedi.

Hızlı başlayan ve temposu yüksek müsabakada tecrübesini konuşturan Vali Aydoğdu’nun takımı karşılaşmadan 2-0’lık skorla galip ayrıldı. Maç sonunda etrafında toplanan çocuklara teşekkür eden Vali Aydoğdu çocukların isimlerini aldırarak Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ile birlikte forma sözü verdi.

-Vali Aydoğdu’dan çocuklara forma sürprizi

Vali Aydoğdu ve Ziraat Odası Koçak çocuklara verdikleri sözü bir gün sonra yerine getirerek gönül verdikleri takımların formalarını isteyen çocukları sevindirdi. Formalarına kavuşan çocuklar Vali Hamza Aydoğdu’ya teşekkür ederek yenildikleri müsabakanın rövanşı için Vali Aydoğdu’ya formaları ile mesaj gönderdiler.

Köy Muhtarı Mustafa Aydoğan çocuklar ve ailelerinin hayatları boyunca unutmayacakları bir anı yaşadıklarını söyledi. Çocukların Vali Aydoğdu ile yaptıkları müsabakadan dolayı büyük mutluluk yaşadığını ifade eden Muhtar Aydoğan; “Sayın Valimizin köyümüzü ziyareti ardından çocuklarımızla birlikte futbol oynaması bizleri ve çocuklarımızı çok mutlu etti. Valimiz galip geldi ama çocuklarımıza forma sözü vermişti. Ziraat Odası Başkanımız Emin Koçak ve Valimiz verdikleri sözü yerine getirdiler. Çocuklarımız formalarına kavuştu. Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz’dedi.

Öncekini Oku

TÜRK SİNEMASINDA BİR İLK: ROBOT OYUNCULAR BEYAZPERDEDE!

Sonrakini Oku

Dikkat! İnce ve fit görüneceğim derken sağlığınızdan olmayın!