Üzdün Sayın Bakanım! | Şehrin Nabzı Haber
  • 3 Haziran 2023

Üzdün Sayın Bakanım!

Dün saygı değer Niğde’yi Ankara’ya bağlayacak yolun açılışı için bir açılış töreni yapıldı. Bu önemli yol Aksaray’ın da Niğde’ye bağlanmasının törenle ilan edilmiş hali gibiydi. Geçiyordum uğradım diyen Sayın ulaştırma Bakanımızın Aksaray ziyareti bir yere giderken yol ortasında sevilmeyen bir akrabaya zorunlu uğranarak verilen çay molalarını hatırlattı bana! Ben o sevilmeyen akrabanın umursanmazlığı sevmeyen kızı olarak programa katılmadım malum esas ziyaret bize değildi çünkü. Bakan geldi hoş geldi diyen değerli basın mensubu arkadaşlarımın canlı yayın ve videolarından programı takip etmeyi de ihmal etmedim ama, belki dedim hazır Niğde’yi hizmetleri ile şereflendirmişken bize de müjdeli birkaç kelam ederler.

Ettiler ettiler, Sayın Bakanım birçok güzel kelam ettiler! Yalnız hiç biri bize değildiler!

Biz basın mensupları yarın ki haberlerde köşe yazılarında bu kez tren yolu tamam, siyasilerimiz verilen sözleri tutmak için gerekli adımları attılar falan diye yazmanın hazırlığını yaparken bizlere öyle bir kelam ettiler ki tüm haberleri, tüm yazıları tepetaklak ettiler!

‘’ Tren yolu yapsak, uzaya yol isteyecekler!!!’’

Bir siyasi geldiğinde, bir Bakan ya da vekil gördüğünde tutulmayan sözlerin gereğince yeniden yeniden hatırlatılan vaatler bu kez de bir vatandaş tarafından Sayın Bakana iletilmek istendi. Bir hanımefendi makamın esas sahibi olarak, gayet nazik tavrı ile hakkı olan hizmeti millete vekil tayin edilenlere hatırlatmak istedi. Malum verilmemiş bir hizmet, gününde ödenmemiş bir borçtu Aksaray için tren yolu! Bu borcu hatırlattı hatırlatmasına da hanımefendi gelen cevap karşısında alacağını isteyince azar işiten hak sahibine döndü.

Bakan Beyin verdiği cevap karşısında olay yerinde bulunan Aksaray’ lı yöneticiler ve siyasiler ne hissetti bilinmez lakin soruyu soranda, cevabı dinleyenlerde resmen bir soğuk duş etkisinin altına girdi. Anladığımız kadarı ile patronun kim olduğu unutulmuştu! Sayın Bakan patrona kafasını bile kaldırmadan aynı caddeden her geçtiğinde köşe başında karşısına çıkan dilenciye Allah versin verdikçe istiyorsunuz der gibi ‘’ tren yolu yapsak, uzaya yol isteyecekler’’ dedi!!!

Yakışmadı Sayın Bakanım, ÜZDÜNÜZ!

Aksaray yirmi yıldır mensubu olduğunuz partiye en çok desteği veren illerden biri. Sizler oyu Aksaray’dan alıp yolu Niğde’ye yaptınız ses etmedik, başka illere hizmete giderken Aksaray’a geçiyordum uğradım dediniz misafirperverliğimizden, nezaketimizden bir şey kaybetmedik, yirmi senedir yılan hikayesine dönen vaatleri her geçtiğinizde gözümüzün içine baka baka yinelediniz bir şey demedik ümitle bekledik, ama artık bu kadarını da hak etmedik!

Millete hizmet için var olanlar milletin sorduğu soruya dalga geçerek cevap verme hakkını kendinde bulmamalı! Vatandaşa saygı çerçevesinde ve görevleri bilincinde yaklaşmalı!

Şimdi Sayın Bakanım; siz hele bir tren yolunu getirinde bir bakalım uzaya yol mu istiyoruz, hizmet edeceği yere vatandaşla dalga geçene yol mu gösteriyoruz görelim!

Hoşça Kalın, Dostça Kalın.

Derya Özaba

Komşu Köyün Delisi

Öncekini Oku

KARAKUŞ Vurdu Gol Oldu

Sonrakini Oku

Kentsel Dönüşüm Yok!