Üniversiteliler Kiralık Ev Sıkıntısı Yaşamaya Başladı! | Şehrin Nabzı Haber
  • 4 Aralık 2021

Üniversiteliler Kiralık Ev Sıkıntısı Yaşamaya Başladı!

YÖK’ten yapılan yazılı açıklama ile üniversitelerin yüz yüze eğitime başlayacağı duyuruldu, 2019’un sonlarında başlayan ve 2020 yılının ilk aylarına damgasını vuran Kovid-19 küresel salgını ile yükseköğretim kurumlarında uzaktan eğitime geçilmişti. 2021 – 2022 eğitim öğretim yılı için yüz yüze eğitim için gerekli hazırlıkları yapmaya devam ettiklerini duyuran YÖK aşı konusunda ise herhangi bir açıklama yapmamıştı.

Yükseköğretim Kurumunun yüz yüze eğitim açıklaması ve okulların açılmasına kısa süre kalması nedeni ile öğrenciler ivedilikle kalacak yer arayışına girdiler. Salgın hastalık ortamını da göz önünde bulunduran öğrencilerin ve öğrenci velilerinin barınma tercihi tek kişilik stüdyo dairelerden yana oldu. Açıklamanın ardından hızla tükenen kiralık daire fiyatlarında ki artışta gözlerden kaçmazken, özellikle büyük şehirlerde öğrenciler için dizayn edilmiş bir ve bir artı bir daireler emlak piyasasında karaborsaya düştü.

Okul hazırlıkları için kolları sıvayan üniversite öğrencileri, haber merkezimizle yaptıkları görüşmelerde; son dakikaya kadar açıklama yapılmamasından ve yapılan açıklamaların an be an değişmesinden dolayı özellikle barınma konusunda sıkıntı yaşayacaklarını, okulların açılması yönünde maliyetli hazırlıklar yaptıklarını ve yüz yüze eğitim kararının yeniden değişikliğe uğraması halinde mağdur olacaklarını belirttiler.

Haber: Derya ÖZABA

Öncekini Oku

ADAYLAR, SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ OLMAK İÇİN PARKURDA

Sonrakini Oku

Başkan Dinçer; “ Şehrimiz, Ülkemizde ve Bölgemizde Tarımda Önde Geliyor”