ÜNİVERSİTEYE SİLAHLI SALDIRI! | Şehrin Nabzı Haber
  • 21 Ekim 2021

ÜNİVERSİTEYE SİLAHLI SALDIRI!

perm-universitesi-saldiri

Son dakika haberine göre, Rusya’nın Sibirya bölgesinde bulunan bir üniversitede silahlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda çok sayıda ölü ve yaralının olduğu açıklandı.

Son dakika haberine göre, Rusya’nın Sibirya bölgesinde bulunan Perm Üniversitesi’ne silahlarla saldırı gerçekleştirildi.

Pompalı Tüfekle Saldırdı

Üniversiteyi pompalı tüfek ile basan bir kişi, binaya rasgele ateş açtı. O anlarda büyük panik yaşanan üniversiteler binanın katlarından atlayarak canlarını kurtarmaya çalıştı. Bazı öğrenci ve öğretmenlerin sınıflarda saklandığı ifade edildi.

TASS haber ajansının aktardığı bilgiye göre binaya açılan ateş sonucu ölü ve yaralıların olduğu belirtildi. İçişleri bakanlığı saldırganın yakalandığını duyurdu. Saldırganın 18 yaşındaki Timur Bekmansurov olduğu belirtildi.

Ölü Sayısı Yükseliyor

Rusya Soruşturma Komitesi, Perm Üniversitesi’ndeki silahlı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 8’e yükseldiğini duyurulurken, yaralı sayısının ise 6 olduğu açıklandı. Yakalandığı açıklanan saldırganın vurularak etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Öncekini Oku

MUTLULUĞA KURŞUN SIKMA!

Sonrakini Oku

KAPANMAK ZORUNDA KALACAĞIZ!