“Türk'e Zincir Vurulmaz, Toprağına Göz Dikilmez” | Şehrin Nabzı Haber
  • 25 Eylül 2023

“Türk’e Zincir Vurulmaz, Toprağına Göz Dikilmez”

İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Ömer Faruk Ağır, Büyük Zafer’in 100. yıl dönümü 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Ağır yayımladığı mesajda;

“Bağımsız bir devlet olmamızı sağlayan ve küllerinden doğan Büyük Türk Milleti’nin ulu önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde başlatmış olduğu Kurtuluş savaşımızın 100. yıl dönümüne kavuşmanın haklı onuru ve gururunu yaşamaktayız.  30 Ağustos Zaferi’ni bize armağan eden eşsiz Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını, kahraman ordumuzu bize böylesi cennet vatan bir ülke bırakan aziz şehitlerimizi, kurtuluşumuzun, varoluşumuzun 100. yıl dönümünde rahmet, minnet, saygı ve sevgi ile anmaktayız.

“Düşünün ki dönemin şartları içerisinde, askeri kuvvetlerimizden kat kat üstün bir ordu karşısında kazanılan Başkomutanlık Savaşı ile milletimiz, birlik ve beraberliğinden hürriyet ve istikbalinden en zor koşullarda dahi vazgeçmediğini tüm dünyaya kanıtlamıştır” diyen Ağır, “Dünya tarihi bilmektedir ki Türk boyunduruk altına girmez, ona zincir vurulamaz. Türk milletinin toprağına kimse göz koyamaz. Vatan toprağının düşman işgalinden kurtuluşunun ve ulusumuzun bağımsızlığının şanlı tarihi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızın 100. yıl dönümünü milletçe coşkuyla kutlamanın gururu içerisindeyiz.

Türk tarihinin nice zaferlerini taçlandıran Büyük Taarruz ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız  kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Öncekini Oku

Başkan Ertürk; “Büyük Zaferin 100. Gurur Yılı Kutlu Olsun”

Sonrakini Oku

Murat Kaygısız ile Sigortacılık Konusunda Her Şey