Tripot nereye gündem oraya, o halde sosyal medyayı yasakla! | Şehrin Nabzı Haber
  • 15 Ağustos 2022

Tripot nereye gündem oraya, o halde sosyal medyayı yasakla!

Sabah sabah bismillah geceden kalma gündeme şöyle bir göz atayım dedim. Aldım kahvemi geçtim gündemin başına. Her zaman olduğu gibi bugünde gündem tripotu takip ediyor. Hep diyorum tripot nereye gündem oraya, bir tripotla bir kameranın yapabileceklerini kimsenin aklı kesmiyor. Zaten ünlü bir Türk düşünürü de öyle demişti değil mi?

Yerel gündem arada kaynıyor, zaten yerel gündem diye bir şey kalmadı! En azından Aksaray’da kalmadı. Boş  işler için tanıtım yapanlarla iş yaptım sananlar arasında gidip geliyoruz.

Yerelde bile gündem olmasını istedikleri şeyleri tripota kameraya sevk ediyorlar. Kameralar önünde pek bir gerçekçi sorular soran basın mensuplarını akşamına basın listesi dışına sevk ediyorlar.

E ne yapalım şimdi biz basın mensupları olarak, bazı bakanlar tarafından  aslında yakın zamanda ülkeyi bekleyen seçim dolayısı ile yapılmayacağı söylenen Ticaret odası seçimleri için çalışanları mı, yoksa insan olarak şahane, yönetici olarak biçare futbol takımı yönetimlerini mi, yol yapıyorum derken kopardıkları internet kablolarından haberdar olmayan, her işin internet ortamında yapıldığı şu yüzyılda  vatandaşı günlerce İşinden gücünden edip mağdur edenleri mi, köstebek yuvasına dönmüş yolları mı gündem yapalım?

Bunlar tutmaz, bunlarla ilgilenmiyor vatandaş çünkü kendileri gözleri ile görüyorlar. Kendi aralarında konuşuyorlar, zaten onlarda yerel basın mensuplarının bunları yazarsa bazı yaptırım ve cezalandırmalar ile karşılaşacağını biliyorlar.

Zaten sosyal medya gazetecilerin yapamadığını  yapıyor son günlerde. Yerel gündemi de, ulusal gündemi de belirleme görevi sosyal medyada. Hali hazırda görüşülen sosyal medya yasası da bu sebepten işte! Tek başına kolaylıkla susturulabilen gazeteciler varken, neresinden hangi gerçek fışkıracağı bilinmeyen sosyal medya bir an evvel susturulmalı bazılarına göre.

Bir gazetecinin kamerasını ve tripotunu kontrol etmek kolay çünkü, 84 milyon kamerayı ve tripotu kontrol etmek ise imkansız!

İşte bir gündem daha bir kamera ve tripotun peşine takıldı gitti bu gece, seyrederken töbe bismillah Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirtti! Erşan Kuneri’den, Cem Yılmaz’dan, Netflix’den özür diletti!

Siz biz gazetecilerden özür dileyin beyler birde, ne kadar masum, ne kadar sakıncasız, ne kadar özel hayata saygılı haberler yapıyormuşuz meğer değil mi? Ne kadar kolay susturuyormuşsunuz bizi, bir tekziplik canımız varmış meger! Biz yazmıyoruz şimdi, haydi size iyi seyirler!

Derya Özaba

Komşu Köyün Delisi

Öncekini Oku

Aksaray Üniversitesi, Madina Ghawsi hakkında kamuoyu açıklamasında bulundu

Sonrakini Oku

Astroloji: 27 Haziran – 3 Temmuz haftalık burç yorumları