“Siz Şovunuzu Yapadurun TOKİ’nin Kazdığı Temellerde Çocuklar Can Veriyor!” | Şehrin Nabzı Haber
  • 2 Şubat 2023

“Siz Şovunuzu Yapadurun TOKİ’nin Kazdığı Temellerde Çocuklar Can Veriyor!”

CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, Aksaray’da 2019 yılında Toplu Konutlar İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından temeli kazıldıktan sonra yarım bırakılan ve atıl vaziyette bekleyen şantiye alanında 3 yıldır hiçbir güvenlik önleminin alınmadığını dile getirerek, bu büyük sorumsuzluğun 16 yaşındaki bir gencin hayatına mal olmasına şantiye alanı önünde basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

TOKİ ve Aksaray Belediyesi’ne seslenen Ertürk, “Yetkili kurumlara sesleniyorum, 2019’da kazı çalışmalarına başlanan inşaat çalışmaları neden hala temelden ibaret? Çalışma alanında neden herhangi bir güvenlik önlemi yok’’ dedi.  Yaşanılan bu üzücü olaydan sonra temel kazı alanının etrafının tel örgülerle çevrilip, kazı alanlarının kapatıldığını belirten Ertürk; “3 yıldır tamamlayamadığınız proje ve ihmalkarlık yüzünden bugün bir evladımızı kaybettik. İnsan canı bu kadar mı ucuz sizin için?  3 senedir neredeydiniz? Şantiye alanı etrafına bir tel örgü çekmeye gücünüz yetmiyor muydu? Paranız yetmiyor muydu? Şimdi alın bu tel örgüleri başınıza çalın! Yaşanılan can kaybından sonra alınan önlemler ölen gencimizi geri getirmeye yetmez’’ dedi.

Ertürk: “Bu Çukurda Kendi Evladını Kaybetmiş Bir Baba Sorumluluğu ile Bu Konuyu Takip Edeceğim

Konunun Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezince de yakından takip edildiğini söyleyen Ertürk, “Bu konuyu Genel Merkezimize ilettim. Partimizin hukukçuları konuyla yakından ilgileniyor ve sonuna kadar acılı ailemizin yanında olacağız. Bu tip davalarda gücü olanlar her zaman Emniyet güçlerini, yargıyı etki altına almaya çalışırlar. Böyle bir düşünceleri varsa bundan hemen vazgeçsinler. Bu çukurda kendi evladını kaybetmiş bir baba sorumluluğu ile bu konuyu takip edeceğim’’ şeklinde konuştu.

“Şantiye Sahalarınız Vatandaşlarımıza Konut Olsun, Mezar Değil!

TOKİ tarafından yapımı üstlenilen ve temel kazılarının ardından hiçbir güvenlik önlemi alınmadan yarım bırakılan atıl şantiye alanına giden Ertürk, geçtiğimiz günlerde hükümet tarafından müjdelenen 500 bin konut projesinden bahsederek, “500 bin konutlu projeden de Aksaray’ın kaderine bin 212 konut düştü. İhsan Şahin’in hayatını kaybettiği alanda ise 2019 yılında TOKİ tarafından inşaat çalışmalarına başlanmıştı. Fakat 2022 yılında olmamıza rağmen hala sadece temelden ibaret. Siz önce verdiğiniz sözleri tutun. Yarım bıraktığınız projeleri tamamlayın. Şantiye sahalarınız vatandaşlarımıza konut olsun, mezar değil!’’ dedi.

Acılı Aile; “Başsağlığı Bile Dilemediler”

Başkan Ertürk ile birlikte yarım kalan temelin başında konuşan acılı baba, “Ben bir baba olarak, olaydan sorumlu yetkililerin gelip başsağlığı dilemesini bekledim ama ne geldiler ne de aradılar. 3 senedir neredeydiler de olaydan sonra gelip tel örgü çektiler’’ dedi.

“Oğlumun Hayatını Bu Temele Gömdüler!”

Oğlunun hayallerinin olduğunu ve hayatının temele gömüldüğünü belirten acılı anne ise, “Benim oğlum makine mühendisi olacaktı. Onun geleceğini, hayatını bu temele gömdüler. Sorumlusu kimse hesap versin’’ diyerek acısını dile getirdi.

Öncekini Oku

Ülkesine Dönen Suriyeli: “Her Güzel Şeyin Bir Sonu Var”

Sonrakini Oku

Dokuz Ülkeden 40 Konuk, Sporda Gönüllülük Projesi İçin ASÜ’de