Savaşa Giden Ukraynalı Baba Kızına Böyle Veda Etti! | Şehrin Nabzı Haber
  • 26 Haziran 2022

Savaşa Giden Ukraynalı Baba Kızına Böyle Veda Etti!

Ukrayna’dan bu görüntüler dünya gündemine oturdu: Savaşa giden Ukraynalı babanın kızına son bakışı yürekleri sızlattı!

Savaşa giden Ukraynalı baba, göz yaşları içinde kızına böyle veda etti!

Rusya, Ukrayna’ya yönelik harekat başlattı. Harekatın ardından Rus uçakları Ukrayna’nın bir çok kentini bombalarken, orduya katılacak askerler de yola çıktı. Savaşa giden bir baba ve kızı arasındaki görüntüler ise yürek dağladı.


Putin’in ulusa sesleniş konuşmasının ardından Rus uçakları doğu sınırından giriş yaparak Ukrayna savaş uçaklarını düşürmeye başladı. Ukraynalı yetkililer de eli silah tutan herkesi askere çağırdı.

Ukrayna’da genel seferberlik ilan edildi

Ukrayna’da kayıp sayısı artıyor, 137 asker ve sivil öldü, 116’sı yaralandı. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, ülke çapında genel seferberlik ilan edilen kararnameyi imzaladı.

• Ukrayna Devlet Başkanlığından paylaşılan kararnameye göre, yürürlüğe girdiğinden itibaren seferberlik 90 günü kapsayacak.

• Sıkıyönetim nedeniyle 18-60 yaş arası erkeklerin ülke dışına çıkışına izin verilmeyecek. Ülke savunması için eli silah tutan tüm Ukrayna vatandaşlarına silah dağıtılacak.

• Seferberlik kararının, Rusya’nın askeri harekatı nedeniyle ülkenin savunmasını güçlendirmek için Ulusal Savunma ve Güvenlik Konseyinin önerisi kapsamında alındığı anlatıldı.

Dünya bu görüntüleri konuşuyor

Rusya’ya karşı savaşmak için askere giden Ukraynalı erkekler de aileleriyle vedalaştı. Ukraynalı bir baba ile küçük kızı arasındaki veda anları ise izleyenlerin yüreklerini dağladı.

Öncekini Oku

“Miraç, tüm müslümanlar için bir fırsat”

Sonrakini Oku

Şok Görüntüler: Çeçen Askerleri Kiev’e Girmeye Hazırlanıyor