Sahte Komutan Bakın Kim Çıktı? | Şehrin Nabzı Haber
  • 3 Haziran 2023

Sahte Komutan Bakın Kim Çıktı?

Geçtiğimiz günlerde Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, düzenlediği törende yangın kahramanı komutan olarak basına tanıttığı Azerbaycanlı, kebapçı çıktı!

Geçtiğimiz günlerde Marmaris Belediyesi tarafından düzenlenen ve “Azerbaycanlı Komutan Yeniden Marmaris’te” manşetiyle ulusal medyaya servis edilen törendeki komutanın sahte olduğu bir yerel medya tarafından ortaya çıkmıştı. Azerbaycan medyası da Marmaris Life’ın haberi ile yakından ilgilendi ve kendisini Gazi Albay Rasim Ahmet olarak tanıtan kişinin uzun zamandır Türkiye’de kebapçılık yaptığını ortaya çıkardı.

Azerbaycan Medyası ve Azerbaycan Dış İşleri ve İç İşleri Harekete Geçti

Azerbaycan ordusunun albay kıyafetini giyip kendini itfaiye komutanı olarak tanıtan adının sonradan Rasim Ehmedli olduğu ortaya çıkan kişinin haberini resmi makamlara iletilmesinden sonra Azerbaycan karıştı. Dış işleri ve İçişleri bakanlığı, Fevkalade Haller Nazırlığı’ndan soruşturmayı alıp adli çalışmalar başladılar. İlk bilgi ise AXAR (Balta) gazetesinden geldi. Gazetenin yayınladığı fotoğraf ve habere göre sahte komutan, uzun zamandır Türkiye’de çalışan bir kebapçı. Azerbaycan Acil Durumlar Bakanlığı(FHN)’ye bağlı itfaiye ekibinin ve Marmaris yangınına gelen itfaiyenin de komutanı Albay Nazar Bağışov , kendisini Azerbaycan İtfaiye komutanı Albay Rasim Ahmet olarak tanıtan kişinin Marmaris’te çalışmadığını ve bakanlıklarında bu isimde bir komutan olmadığını belirtti.

Azerbaycan İçişleri Bakanlığı: “Başka Vahim Bilgiler’de Geliyor!”

Azerbaycan İçişleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Polis Binbaşı Elshad Hajiyev yaptığı açıklamada, soruşturmayı daha da derinleştirdiklerini, daha vahim bilgilerin olduğunu açıkladı.

Marmaris Belediyesi ve Mehmet Oktay Paylaşımı Kaldırdı

Başkan Mehmet Oktay ve Marmaris Belediyesi, sosyal medya hesaplarındaki plaket törenine ait fotoğrafları ve paylaşımları dün sildiler.  Paylaşımda Oktay, yangında görev almayan sahte komutanı Marmaris’te tekrar ağırladığını belirtiyor. Azerbaycan medyası bu paylaşımları da kullanarak yaptığı haberde yerel medyadaki gazetecilerin dedektif gibi çalıştıklarını, araştırmacı yanını ve azmini övüyor. 

Öncekini Oku

Öfkelenmek Felce Neden Oluyor!

Sonrakini Oku

Aksaray’da Kaybolan 15 Yaşındaki Kız Bursa’da Bulundu