Sadece kadınlar değil erkeklerde bilinçleniyor | Şehrin Nabzı Haber
  • 1 Ekim 2022

Sadece kadınlar değil erkeklerde bilinçleniyor

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında, kadın vatandaşlarımıza yönelik her türlü şiddetin önlenmesi amacıyla eğitim, bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık faaliyetlerine azim ve kararlılıkla devam ediyor.

Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eylem Planı kapsamında; sorumluluk alanlarımızda bulunan düğünlerde, piknik alanlarında ve turizm bölgelerinde kadın ve erkek vatandaşlarımıza yönelik KADES faaliyeti icra edilmiş olup faaliyette, kadın vatandaşlarımıza Kadın Destek Uygulaması (KADES) uygulamasının kullanımı, uygulamanın cep telefonuna yüklenmesi ve Kadına Şiddetle Mücadele konusunda bilgilendirmeler yapılarak KADES tanıtım broşürü dağıtıldı. Erkek vatandaşlarımıza ise İçişleri Bakanlığının “Kadına El Kalkmaz” mottosu çerçevesinde bilgilendirme ve farkındalık eğitimleri verilerek broşür ve afişler dağıtıldı.

Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık faaliyetlerine aralıksız devam edileceği yetkili mercilerle kamuoyuna duyuruldu.

Öncekini Oku

Aksaray’da Zehir Tacirlerine Operasyon!

Sonrakini Oku

Türkiye’de saç ekimi tedavisi İspanya sinemasında: Turkish Hairlines