Rusya-Ukrayna savaşının 6. günü! İşte dakika dakika canlı olarak yeni gelişmeler! | Şehrin Nabzı Haber
  • 16 Mayıs 2022

Rusya-Ukrayna savaşının 6. günü! İşte dakika dakika canlı olarak yeni gelişmeler!

Rusya Ukrayna savaşı 6. gününde. Her geçen dakika daha da şiddetlenirken, son dakika haberleri de peş peşe geliyor. Rusya Devlet Başkanı Putin, orduya özel görev emri verdi. Zelenskiy ise “Zafer bizim olacak” mesajını yineledi. İşte Rusya-Ukrayna savaşının 6. gününde dakika dakika yeni gelişmeler.

Rusya Ukrayna savaşı giderek daha geniş bir alana yayılırken, Rusya tüm Ukrayna hava sahasını kontrol altına aldı. Kiev’in kontrolünü ise hala Rus güçleri alabilmiş değil ancak iki kritik şehri düşürdü. İşte dakika dakika son gelişmeler…

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞININ 6. GÜNÜNDE DAKİKA DAKİKA SON GELİŞMELER
11:03 5 BİN 710 RUS ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna’ya saldıran Rus güçlerinin 5 bin 710 asker kaybettiğini duyurdu.

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Rus güçlerinin son 5 gündeki kayıplarına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamaya göre Ukrayna’ya saldıran Rus ordusundan 5 bin 710 asker öldürüldü, 200 asker ise esir alındı.

Son beş günde Ukrayna ordusunun, Rusya’ya ait 29 uçak, 29 helikopter, 198 tank, 846 zırhlı araç, 77 top ve 2 gemiyi imha ettiği belirtildi.

10:15 HARKOV’DA PATLAMA KAMERADA

Rus saldırıları sırasında Ukrayna’nın Harkov şehrinde yaşanan bir patlama kameralara saniye saniye böyle yansıdı.

10:06 BAKAN AKAR’DAN MONTRÖ AÇIKLAMASI

 Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Montrö’nün aşındırılmasının kimseye fayda getirmeyeceğini belirterek, “Bugüne kadar yaptığımız gibi Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin 19, 20, 21’inci maddelerin uygulamasını sürdüreceğiz” dedi.

09:56 İSTİHBARAT VERİLERİ UKRAYNA’YA GÖNDERİLECEK

AB temsilcisi Borrell: AB, Rus birliklerine ilişkin uzay istihbarat verilerini Ukrayna’ya gönderecek

09:02 “RUS GÜÇLERİ,HERKOV’UN ETRAFINDA “

Ukrayna’nın güneyindeki Herkov şehrinin belediye başkanı, Rus güçlerinin şehrin çevresinde bulunduğunu açıkladı. Kent sakinlerine de seslenerek sakin kalmalarını, sokağa çıkma yasağı sırasında dışarı çıkmamalarını söyledi

09:00 “70 UKRAYNA ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ”

Aktıra Bölge Valisi, Rusya’nın bombardımanında 70 Ukrayna askerinin öldüğünü duyurdu.

08:30 RUS GÜÇLERİ HERSON’A SALDIRIYOR

Ukrayna Devlet Özel İletişim Servisi: Rus güçleri Herson kentine saldırıyor. Şehir dışında çok sayıda kontrol noktası oluşturuldu.

03:50 TÜRKİYE’DEN RUSYA’YA: BM SÖZLEŞMESİNE HAKARETTİR

Türkiye’nin Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu, New York’taki BM Genel Kurulu Ukrayna Acil Özel Oturumu’nda, Ukrayna topraklarına yapılan saldırıyı, “Sebepsiz, haksız ve yakın tarihte eşi görülmemiş bir saldırganlık eylemi. Yasa dışı, gayri meşru ve kabul edilemez.” diye niteledi. Uluslararası toplum, sınırların güç kullanılarak değiştirilmesinin BM’nin temel ilkelerine aykırı olduğunu belirten Türk Büyükelçi, “Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısı, uluslararası hukukun açık ve ciddi bir ihlalidir. Kurallara dayalı uluslararası sisteme karşı bir meydan okuma eylemidir. BM Sözleşmesine hakarettir.” ifadelerini kullandı.

03:02 BM’DEN AÇIKLAMA

Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Yardım Koordinatörü Martin Griffiths, Ukrayna’daki sivil kayıpların ölçeğinin ve altyapı tahribatının “ilk günlerde bile endişe verici” olduğunu söyledi.

Öncekini Oku

Dolar ve Euro’da son durum!

Sonrakini Oku

Aksaray’ın Yüksek Kesimlerinde Kar Yağışı Devam Ediyor