Özkök “Er Meydanı Aksaray’a Yapılan Hizmetler” | Şehrin Nabzı Haber
  • 2 Şubat 2023

Özkök “Er Meydanı Aksaray’a Yapılan Hizmetler”

Aksaray’da tarım ve ticaretin lokomotifi olan ve son yıllarda yaptığı yatırımlar ile Türkiye’de birçok oda ve borsaya da örnek olan Aksaray Ticaret Borsası krizlerin bahane edildiği ve yatırımların ertelendiği bu dönemde de rekor bütçeli yatırımlarına devam ederken kamuoyuna da “Er meydanı Aksaray’a yapılan hizmetler” diyor.

Aksaray’da tarım ve ticaretin merkez üssü olan ve dev bütçeli yatırımları devam eden Aksaray Ticaret Borsası Aksaray’da yaptığı dev tarım ticaret merkezinin bir benzerini de Eskil ilçesinde hayata geçiriyor. Bir çok ilde bile olmayan dev bir tesis için geçtiğimiz ay düğmeye basan Aksaray Ticaret Borsası toplamda 54 bin 500 metrekare alan üzerine kurulacak ve 150 milyon TL gibi dev bir bütçe ile inşa edilecek yeni ticaret merkezi toplantısında üyeleri ile bir araya geldi.

Ekonomik kriz ve kemer sıkma politikaları nedeniyle Türkiye’nin bir çok noktasında daha küçük bütçeli çalışmalar bile ertelenirken “Aksaray için durmak yok, koşma zamanı” diyerek görevine devam eden Aksaray Ticaret borsası başkanı ve yönetimi Aksaray ölçeğinde iller için imkansız denebilecek bir rakam ve proje ile Aksaray’ın tarım ve hayvancılık üssü olması için gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor. Eskil ilçesinde inşasına başlanan proje ile ilgili inşaat alanında üyeler ve yatırımcılar ile bir araya gelen Özkök burada yaptığı ve “Er meydanı Aksaray’a yapılan işler ve hizmetler” diyerek yaptığı konuşmasında;  “86 bin 500 metrekare alan üzerinde 8 bloktan oluşan takriben 400 metrekare kapalı alan, 30 metrekare ofis olmak üzere; idari bina, satış salonu, sosyal tesislerle birlikte toplam kapalı alan 32 bin metrekare civarında, açık alan olarak da  54 bin 500 metrekare kullanım alanı hizmete sunulacaktır. Yaklaşık maliyeti 150 milyon TL civarındadır.

2023 yılının en büyük yatırımı siz Sayın Eskilli iş adamlarımız sayesinde gerçekleşecektir.

Burası hizmet alanı, burası yatırım alanı, burası istihdam alanı, burası er meydanı.

Cesur, girişimci, vizyoner Eskilli dostlarım ben buradan Sayın Valimize, Kaymakamımıza ve Necati Başkanıma ve ekibine çok teşekkür ediyorum. İşte ekip, işte üye, işte başkan haydi hodri meydan” dedi.

Eskil belediye başkanı Necati Belgemen’de yapmış olduğu konuşmasında; “Bizim belediyemiz kadar hazır bir proje yapan ve yerler hazırlayan başka bir ekip yok. Personelime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Firmamızı dün gezdik dolaştık ve her şey en güzel şekilde yapılmış. Hamit başkanıma ve ekibine, belediye meclis üyelerimize ve müteahhidimize ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılarımız sunuyorum”  dedi.

Öncekini Oku

Yargı Dizisi’nin yeni bölüm çekimleri Ihlara Vadisinde gerçekleştiriliyor

Sonrakini Oku

ATSO YÖNETİM KURULU VE MECLİSİ BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU