Okul Servisinde Unutulan 3 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti | Şehrin Nabzı Haber
  • 29 Mart 2023

Okul Servisinde Unutulan 3 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti

Japonya’da anaokulu servisinde yaklaşık 5 saat boyunca unutulan 3 yaşındaki kız çocuğu sıcak çarpması sebebiyle yaşamını yitirdi.

Shizuoka itfaiye departmanından yapılan açıklamaya göre, dün saat 08.50 sıralarında okula ulaşan 6 öğrenci ve müdürün bulunduğu anaokulu servisinde 3 yaşındaki bir çocuk unutuldu. Öğrencilerin eve dönüş saatinin yaklaşması nedeniyle saat 14.10 sıralarında servis aracının kapısını açan bir okul personeli, 3 yaşındaki öğrenciyi araç içinde baygın halde buldu. Yüksek ateş belirtisi ile hastaneye kaldırılan öğrencinin, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı bildirildi.

Ölüm Nedeni: Sıcak Çarpması

Bölgede dün 12.55 sıralarında 30.5 derece sıcaklık kaydedildiği açıklanırken, 3 yaşındaki kızın sıcak çarpmasından öldüğü belirtildi. Shizuoka polisi, olayın yaşandığı anaokulunda ihmal şüphesiyle bugün arama yaptı. Olayla ilgili detaylı soruşturmanın sürdüğü ifade edildi.

Geçmişte Yine Yaşanmış

Ülkenin Fukuoka eyaletinde geçtiğimiz yıl benzer bir ihmal yaşanmış, 5 yaşındaki bir çocuk kilitli anaokulu servisinde yaklaşık 9 saat unutulduktan sonra sıcak çarpması nedeniyle yaşamını yitirmişti. Ülkede infiale neden olan olayın ardından, hükümet yerel yönetimlere tedbirlerin artırılması talimatı vermişti.

 

Öncekini Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “2 Bin Lira ve Altındaki İcra Borçlarını Tasfiye Ediyoruz”

Sonrakini Oku

Bakan Bilgin’den EYT Açıklaması