Nooldu Sayın Abim Dolar Elinde mi Patladı! | Şehrin Nabzı Haber
  • 20 Ocak 2022

Nooldu Sayın Abim Dolar Elinde mi Patladı!

Dün gece uzunca bir süreden sonra rahat bir uyku uyudum. Yılın en uzun gecesinin bazıları için ikiye katladığı aklıma geldikçe yüzümde munzur bir gülümseme, aklımda bazı uyanıkların yüz ifadesi zevkten dört köşe oldum.

Bazılarına “noollduuu ha nolduuu’’ diye sormak geldi içimden. Servetinize servet katmak için aldığınız dolarlar elinizde mi patladı demek istedim. Ha bu sözüm aslında tepe noktasını bilip dolar 18’i vurunca bozduranlara çok bir etki etmez, çünkü onlar amaçlarına ulaştılar, onların servetlerine servet katma maceraları kendilerince mutlulukla sonuçlandı çünkü. Onlar zaten bu ülkenin bam telleri ile oynamaya alışkın, onlar zaten Allah kitap bilmiyor! Yalnız karı edene ah hediyeydi demiş olayım!

Birde uyanıklık yapmaya çalışan kör cahiller var akılları sıra kazanacaklar, milletin zor zamanlarından kazanacaklar, batan esnafların, okuyan talebelerin, senelerce çalışıp da üç kuruş emekli ikramiyesine talim edenlerin, her geçen gün dolarda ki artıştan dolayı maliyetleri artıp, arada ki farkı müşterisine yansıtmaktan bile çekinen, zora düşen namuslu ticaret yapanların ahını alarak kazanacağız zannettiler! Allah büyük be!

Hani o dolar artacak ülke batacak ben de stokladığım mallarla daha çok kazanacağım diyen stokçular, şimdi o yağları, o unları, o tuvalet kâğıtlarını, demiri, sakladığınız bilumum stokları paşa paşa çıkartın piyasaya. Devlet ellerinizde ki mala el koymadan çıkartın! Ha bide sormak istiyorum dolar arttıkça yaptığınız fahiş zamlar var ya, onları geri almayı düşünüyor musunuz? Zira gözlerimize inanamadığımız fiyat artışları karşısında tek verdiğiniz cevap ‘’dolar kaç lira haberin yok mu’’ oldu!

Allah her kim ki bu ülkenin batışından ellerini ovuşturarak zevk alıyor, kendi çıkarını ülkenin çıkarından önde tutuyorsa kahrı perişan eylesin! Çocuklarımızın geleciğini çalan vatan hainleri, ülkeye zarar vermek için türlü düzenler kuran ihanet çeteleri, umarım dolar fırsatçılarının elinde patlayan dolar gibi, kurduğunuz tuzaklarda sizin elinizde patlasın! Dolar gibi tepe taklak olun inşallah!

Derya ÖZABA

Komşu Köyün Delisi

Öncekini Oku

Öğrencileri İçin Palyaço Oldu

Sonrakini Oku

“SU SAYAÇLARINIZI SOĞUKTAN KORUYUN!”