Meteoroloji’den 5 gün sürecek sağanak yağış uyarısı! | Şehrin Nabzı Haber
  • 15 Ağustos 2022

Meteoroloji’den 5 gün sürecek sağanak yağış uyarısı!

Meteoroloji’den alınan son verilere göre yurt genelinde 5 gün boyunca sağanak yağış bekleniyor. Yağışların bugün İç Anadolu’da, yarın ise Marmara, Trakya ve Karadeniz bölgelerinde etkili olacağı ifade ediliyor. Ankara Valiliği, bugün Başkent’te ani sel ve baskın uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Göller yöresi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul’un kuzey ilçeleri, Kırklareli kıyıları, Antalya’nın batı iç kesimleri, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan ve Iğdır çevreleri ile Ağrı’nın doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu’da Kuvvetli Sağanak

Yağışların öğle saatlerinden sonra Kütahya, Manisa’nın doğusu, Uşak, Afyon’un kuzey ve batısı, Eskişehir çevreleri, Ankara’nın il merkezi ile kuzey ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Ankara Valiliği’nden Uyarı Yapıldı

Ankara Valiliği’nden yapılan gök gürültülü sağanak uyarısında da, “Ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Yarın da Marmara’da Etkili Olacak

Meteoroloji’den alınan son verilere ve 5 günlük hava tahminine göre yağışın yarın da Marmara ve Trakya’nın yanı sıra Karadeniz bölgesinde etkili olacağı bildirildi.

Sıcaklıkta Değişiklik Olmayacak

Hava sıcaklığında bugün önemli bir değişiklik olmayacağı, yurdun güney ve doğu kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın Hızı 50 Km’yi Buluyor

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara’nın güneybatısı, Kuzey Ege kıyıları ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

İllerimizde Hava Durumu

Yapılan son tahminlere göre illerimizde beklenen sıcaklıklar ve hava durumu ise şöyle olacak:

Ankara: 35, Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra il merkezi ile kuzey ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İstanbul: 32, Parçalı ve yer yer çok bulutlu, kuzey çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

İzmir: 34, Az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu.

Edirne: 35, Parçalı ve yer yer çok bulutlu.

Kırklareli: 33, Parçalı ve yer yer çok bulutlu, kıyıları sağanak yağışlı.

Kocaeli: 35, Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Denizli: 37, Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Kütahya: 29, Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Manisa: 38, Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra doğu kesimleri yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Adana: 36, Az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu.

Antalya: 31, Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Hatay: 32, Az bulutlu.

Isparta: 34, Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Eskişehir: 31, Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Konya: 36, Parçalı ve az bulutlu.

Bolu: 26, Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Kastamonu: 31, Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Sinop: 28, Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Samsun: 28, Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.

Trabzon: 27, Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.

Erzurum: 32, Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Kars: 27, Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Malatya: 39, Az bulutlu ve açık.

Van: 29, Parçalı ve az bulutlu.

Diyarbakır: 44, Az bulutlu ve açık.

Gaziantep: 40, Az bulutlu ve açık.

Siirt: 41, Az bulutlu ve açık.

Şanlıurfa: 42, Az bulutlu ve açık.

Öncekini Oku

Astrolojide en cesur 4 burç

Sonrakini Oku

Akaryakıt Fiyatlarında Çifte İndirim!

Bir Yorum Bırak