Lüleburgaz Belediyesi’nden öğrenciye YKS desteği | Şehrin Nabzı Haber
  • 26 Eylül 2023

Lüleburgaz Belediyesi’nden öğrenciye YKS desteği

“Başarı ve azim sizden destek bizden!”

Lüleburgaz Belediyesi Lüleburgaz’da ikamet eden, sosyal yardım alan ailelerin ve pandemi nedeniyle kapanan sektör çalışanlarının üniversite sınavına girecek çocuklarının Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınav başvuru ücretini karşılama kararı aldı. Karar kamuoyu tarafından memnuniyetle karşılanırken, söz konusu ailelerin Lüleburgaz Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurması yeterli olacak. 

Korona virüs salgınında gerçekleştirdiği destek paketleri ve yardımlarla hemen hemen her alanda vatandaşının yanında yer alan Lüleburgaz Belediyesi önemli bir karara daha imza attı. Belediye, bu kapsamda korona virüs salgını nedeniyle zor günler geçiren, ihtiyaç sahibi ailelerin evlatlarının YKS ücretlerini ödeme kararı aldı. 

Kimler faydalanabilecek?

Lüleburgaz Belediyesi’nin gerçekleştirdiği destekten Lüleburgaz’da ikamet eden, sosyal yardım alan ailelerin ve pandemi salgını nedeniyle kapanan sektör çalışanlarının üniversite sınavına girecek çocukları faydalanabilecek. Çocukların sınav başvuru ücretlerini Lüleburgaz Belediyesi karşılayacak. 

Detaylı bilgi için 4445539

Öncekini Oku

KORONAVİRÜSTEN KORUNMAK İÇİN ANNE ADAYLARINA 10 ÖNERİ

Sonrakini Oku

‘Okulları açmak yetmez,kapanmamasını sağlamak gerek”