Kutlamalar Bittiyse Az Bu Yana Bakın Beyler | Şehrin Nabzı Haber
  • 16 Haziran 2021

Kutlamalar Bittiyse Az Bu Yana Bakın Beyler

Dünden beri mesaj ve mail kutum doldu taştı, yüzde doksanını erkeklerin oluşturduğu bir kadınlar günü kutlama komitesi oluşturmuşlar sanki. Süslü cümlelerle kadınlığın kutsallığı, kadının ne kadar değerli olduğu, aklıma gelmeyecek övgü cümleleri ve cümlelerin sonunda “Dünya kadınlar gününüzü kutlarım” ibaresi. Sadece özel mesaj kutumuz dolmadı tabi, hepimizin sosyal medya hesaplarının ana sayfası kadınları ( sözde ) çok seven erkeklerin kadınlar günü paylaşımlarıyla doldu. Şöyle bir baktım da ne kadar nazik, ne kadar kadın dostu, ne kadar kadir kıymet bilen bir erkek topluluğu içerisinde yaşıyormuşuz meğer.
Sanki yerlerde tekmelenen, sözlü, fiziksel, duygusal, cinsel ne kadar şiddet varsa maruz kalanlar biz değiliz!
Sanki yıllarca saçı uzun aklı kısa denilerek ötelenen, erkek egemen ortamlardan itelenen, eğitimde, işte, sokakta bir adım geriden gelmeye mecbur edilen biz değiliz!
Ve sanki bunları bize yapan siz erkekler değilsiniz!
Çok merak ediyorum bugün ana sayfasında kadınlar günü mesaji yayınlayan, bizlere kutlama mesajları gönderip halimizi hatırımızı soran o erkeklerin kaçı evde karısının, kızının, anasının, bacısının kadınlar gününü kutladı (kutlayacak). Kaçı evde karısına iki güzel kelam etti, kim eşine ” bugün kadınlar günü, sen otur bugün ben sana kahvaltı hazırlayacak yemek yapacağım” dedi. Ya da kaçı yanında ki kadına kendisine verdiği emek, sofraya koyduğu yemek yada doğurduğu bebek için teşekkür etti. Kaç tane erkek ailesindeki kadınlara hergün kadınlar günü gibi hissettirip mutlu etti.
Hepsinin cevabını biliyoruz aslında o süslü cümlelerle kadınlar günü kutlayan erkeklerin yüzde doksandokuzu ailesinden bir kadına sevgiyle bakıp iyi ki varsın demedi!
Şimdi siz neyi hangi yüzle kutladınız? Siz kutladınız biz alıp kabul ettik mi bize de sormalı beyler.
Her zaman söylüyorum, bir kere daha tekrar edeyim, senede bir gün hatırlanmaya hiç ihtiyacımız yok! Süslü kelimelerden oluşmuş laf kalabalıklarınıza karnımız tok!
Sizden tek istediğimiz az ötede oynayın! Yüreğimizde, zihnimizde, bedenimizde kapanmaz yaralar açmayın! Sizden tek isteğimiz yolumuza taş koymayın, ayrılmak istedigimizde bir canavara dönüşmeyin. Seviyorsanız söylemeyin hissettirin lakin bunu şiddet uygulayarak, bizim bedenimizi kattığınız küfürlü kelimelerle beynimize kazımaya çalışarak yapmayın. Sevmiyorsak bunu adam gibi kabullenip dostça çekip gitmesini hayatımızdan çıkmasını bilin. Lütfen bizim kadınlar günümüzü de kutlamayın, hayatımızda hiç bir günü karaya da boyamayın. Neyse, bu kadınlar günü vesilesi ile siz erkeklere söylemek istediklerimin bir kısmını söyledim rahatladım, söyleyemediklerimi de siz anlayın, biz kadınlar günümüz kutlanmadan da hoşuz, sizde hoşçakalın.

Derya Özaba
Komşu Köyün Delisi

Öncekini Oku

Türkiye’ de Görülmemiş Yasak Aksaray’da 7 Gün Sokağa Çıkma Yasağı

Sonrakini Oku

AK PARTİ İL BAŞKANI ALTINSOY’DAN, MİRAÇ KANDİLİ MESAJI