Konu Tartışmaya Kapalı | Şehrin Nabzı Haber
  • 26 Haziran 2022

Konu Tartışmaya Kapalı

Şehirde buram buram seçim kokuyor, ne yana dönsek bir partinin ziyaret ve çalışmalarına şahit oluyoruz. Yanlış anlaşılmasın seçim olacağından değil son seçimlerde dengeleri şaşan siyasi partilerin hazırlıksız yakalanma korkusundan. Seçim olacağından değil, artık halkın olaya farklı baktığından seçim zamanı gelmeyin bize, daha önceleri neredeydiniz diye sormasından. Seçim olacağından değil, il başkanlarının yerlerini hak ettiğini gösterme çabalarından.

Bu sene içinde bir seçim yok, konu tartışmaya kapalı. Tartışmaya kapalı olan tek şey bu sene seçim olmayışı değil, AK Partinin tek liste kongre geleneğinin değişeceğini beklemekte tartışmaya kapalı.

15 Şubat tarihinde Aksaray’da yapılacak AK Parti 7. Olağan Kongresinde İl Başkanı Hüseyin Altınsoy’un yeniden tek aday olacağını tahmin etmek zor olmasa gerek. Hüseyin Başkanın yerine kulislerde şimdiye kadar birçok farklı ismin dolaşması, genel merkezin bu isimler üzerinde düşündüğü anlamına gelmiyor. Aksaray’da Hüseyin Altınsoy kadar çöpsüz üzüm bulmak zor, bunu Aksaray da biliyor, Aksaraylı da, genel merkez de biliyor, parti tabanı da. Yeterince yıpranmış olan partinin, siyasi tecrübesi herkes tarafından bilinen, herkesle eşit mesafeyi sağlayabilen, her olayda sükûnetini koruma becerisine sahip, verilen ve alınan her göreve başım üstüne diyerek partisine sadakat gösteren hali hazırdaki il başkanından daha iyisini de bulması mümkün görünmüyor.

Yine kulislerde konuşulan bir başka adayın son anda ‘’adayım’’ diye ortaya çıkacağı söylentisi ise farz edelim söylenti değil gerçek dahi olsa, ortaya çıkan adayın kim olursa olsun AK Parti Genel Merkez geleneklerine göre oy alması da imkansız.

AK Parti teşkilatında Reisin aleni olarak parmakla gösterdiği bir adayı çiğneyip ben de varım diyecek yiğit belki parti tarihinde bir kere gelir, zaten geldiği gibi de gider, hadi diyelim öyle bir babayiğit çıktı meydana, peki o yiğide oy verecek kaç tane yiğit var? Sorunun cevabı herkes tarafından biliniyor aslında. Tahminimce bu konu da tartışmaya tamamen kapalı.

Hoşça Kalın, Dostça Kalın

Derya ÖZABA

Komşu Köyün Delisi

Öncekini Oku

GEBELİK DİYABETİNDEN KORUNMA YOLLARI

Sonrakini Oku

Son Dakika! Şehitlerimiz Var!