KİM KAZANIR – Şehrin Nabzı Haber
GenelGüncelKöşe Yazıları

KİM KAZANIR

14KGörüntüleme

Ak Parti’nin mevcut başkanı kazanır ise kendi başarıları sayesinde kazanır. Kaybeder ise emekliye yapılmayan zamlar ve enflasyon nedeni ile kaybeder. Hükümete kızan seçmen belediye başkanlığın da karar veren taraf olacak. Konu cep olunca geçim derdine düşen seçmenin partisi olmaz. En son Dsp’nin ipini çeken seçmen Dsp’yi tarihe gömdüğü gibi yine bir hamle yapabilir. Bizim seçmenin her an yapacağı belli olmaz.
Öte yandan bir dönem önce Ak Parti ve Mhp arasında geçen sert rüzgarlar bu dönem İyi Parti’den yana esmeye başladı. Bunun en etken sebebi ise Sefer Alkan yerine İrfan Çıtak gibi tanınmayan bir ismin aday olması oldu. Mhp seçmeni çok kızgın ve kırgın. Kırgın olan seçmen kendisini nerede bulur? Tabi ki kendine en yakın hissettiği yerde. İyi Parti’de. Peki İyi Parti adayı kim? Ülkücü Tuğrul Karacaer. Babadan beri Ülkücü. Ezelden beri Ülkücü. Geçmişi Ülkücü, geleceği Ülkücü bir isim. Çalıştığı kurum da yanına giden herkesin işini yapan tatlı dilli bir insan. Dediğim gibi Tuğrul Karacaer, Mhp seçmenini şimdiden kucaklamış görünmekte.
Dikkat ederseniz Chp, Aksaray’da tanınmamış genç bir kadın ile yola çıktı. Tanınmış güçlü bir ismi tercih etmedi. Peki neden? Aksaray’da Ak Parti’nin kaybetmesi için olabilir mi? Her ne kadar Özgür Özel ve Meral Akşener ittifakı bozulmuş olsa da yerelde halk arasında gizli bir ittifak söz konusu. Chp seçmeni akıllıca hareket ederek oylarını İyi Parti’ye verdiği taktirde bu seçim Dinçer ve Karacaer arasında bıçak sırtı seyir edecek gibi durmakta.
Sandıklar açılır açılmaz İyi Parti kadrosu her sandıktan gelecek oyları sistemsel bir şekilde bilgisayara bir tablo halinde işleyerek işi sıkı tutacak. Çünkü çok iddialı geliyorlar.
Kim kazanır, kim kaybeder bilemeyiz ama kazanan Aksaray olsun diyelim. Söz verilen projeleri yapacak aday kazansın temennileri sunalım.
Kaybeden kazananı tebrik etsin, kazanan kaybedeni rencide etmesin.
Eğer ki Aksaray gibi bir şehir de Ak Parti kaybederse Türkiye’de onlarca belediyeyi kaybeder. Çünkü Aksaray Ak Parti’nin kalesi ünvanı taşımakta. Kaleyi yıkmak da her babayiğitin harcı değil.
Bakalım kale nasıl savunulacak? Ve kaleyi kim kuşatacak?