Kayıp Turistler Hasandağı’nda Bulundu | Şehrin Nabzı Haber
  • 1 Ekim 2022

Kayıp Turistler Hasandağı’nda Bulundu

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

11 Ağustos 2022 günü saat 21.30 sıralarında Aksaray Merkez Hasandağı Bölgesinde faaliyet gösteren Karbeyaz Otelin sahibi 112 ihbar hattını arayarak; otelde konaklayan Hırvatistan uyruklu Z.A (41) ve I.S. (47) isimli şahısların 11 Ağustos 2022 günü öğle saatlerinde otelden Hasandağı’na tırmanmak için ayrıldıkları ve kendilerine bir daha ulaşamadıklarını beyan ederek ihbarda bulundu.

İhbarın alınmasını müteakip olaya derhal reaksiyon gösteren, Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı unsurlar, Hasandağı bölgesinde yaptığı araştırmalar neticesinde kayıp şahıslar, aynı gün saat 22.30 sıralarında otele yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta Hasandağı’nın eteklerinde bir dere yatağında bulundu. Şahısların sağlık durumlarının iyi olduğu ve herhangi bir yaralanma durumunun bulunmadığı görüldü.

Kayıp şahıslar Jandarma personeli eşliğinde dağlık alandan güvenli bir şekilde indirilerek konakladıkları otele bırakıldı. Şahıslar, Jandarma personeline göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ettiler.

Vatandaşların huzur ve güven içerisinde yaşamaları, ilimizde asayiş ortamının sağlanması amacı ile titiz ve gayretli çalışmalara gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edileceği yetkili mercilerle kamuyouna duyuruldu.

Öncekini Oku

Meral Akşener Aksaray’da İktidara Yüklendi

Sonrakini Oku

ASÜ’nün Akademik Değişim Projesi Onaylandı