KAHRAMANLARIMIZ DÖNDÜ – Şehrin Nabzı Haber
AksarayBölgeselGenelGüncelUlusalYaşam

KAHRAMANLARIMIZ DÖNDÜ

209Görüntüleme

Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve  11 ilde ağır yıkım meydana getiren depremin ilk saatlerinden itibaren  Aksaray’dan Elbistan’a yardım eli uzandı.

Önce AFAD ardından Aksaray Valiliği deprem bölgesine gitti. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun İçişleri Bakanlığı talimatları ile deprem bölgesine koordinatör vali olarak gönderilmesi ile birlikte,  Aksaray AFAD Ekipleri ve AFAD Gönüllüleri Vali Aydoğdu koordinesinde depremzedelere yardımcı olmak için zamanla yarıştıkları bir mücadele vermeye başladı.

Aksaray AFAD Müdürlüğü ekipleri150 kişilik kafilesinin bir kısmı Kahramanmaraş merkezde arama ve kurtarma çalışmalarına katılırken, 100 kişilik ekip de Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Aksaray İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik ile birlikte Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde arama kurtarma çalışmalarında aktif görev aldı.

Enkaz Altındakilere Umut Oldular

Deprem bölgesinde zor şartlarda 9 gün aralıksız görev yapan Aksaray AFAD İl Müdürlüğü ekipleri gönüllüleri, Aksaray Belediyesi itfaiye ekipleri ve İHH ekipleri, enkaz altından toplamda 330 depremzedeyi kurtararak yeniden hayata tutunmalarına vesile oldu.

Kahramanlar Geri Döndü

Aksaray AFAD Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ve gönüllüler 9 günlük yoğun çalışmanın ardından, Aksaray’a geri döndü. Deprem bölgesinde yapmış oldukları çalışmalar ile görev yaptıkları bölgelerde övgü dolu paylaşımlara konu olan Aksaray AFAD Ekipleri ve gönüllüleri Aksaray halkına övünç kaynağı oldu.

Haber: Derya Özaba