İYİ Partiye Aday Adaylarından Yoğun İlgi, Şimdide Kuyucu ve Karaüzüm Aday Adaylıklarını Açıkladı | Şehrin Nabzı Haber
  • 29 Mart 2023

İYİ Partiye Aday Adaylarından Yoğun İlgi, Şimdide Kuyucu ve Karaüzüm Aday Adaylıklarını Açıkladı

Genel seçimlerin yaklaşması ile birlikte aday adayları bir bir Milletvekili Aday Adaylıklarını duyurmaya başladı. İYİ Parti Aksaray’da seçim sürecinin başlaması ile birlikte en çok aday adayı tanıtımı yapan parti oldu. İş İnsanı Ali Karakuş ve Orhan Aydın’ın ardından iş insanı Fehmi Kuyucu ve Zafer Partisi İl Başkanlığından istifa ettikten sonra, İYİ Parti 3. Olağan kongresinde partiye yeni katılan Mali Müşavir Resul Karaüzüm’de aday adaylıklarını açıkladı.

İş İnsanı Fehmi Kuyucu Aday Adaylığını Açıkladı

Hafta sonu bir kafede düzenlenen yoğun katılımlı kahvaltı programında aday adaylığını açıklayan Fehmi Kuyucu ‘’ yaşadığımız bu güzel şehre, Aksaray’ımıza ve siz değerli hemşehrilerime yıllarca esnaf olarak hizmet etmiş bir Aksaray’lı olarak, ülkemize ve gelecek nesillerimize daha faydalı olabilmek için kuruluşundan itibaren aktif olarak yer aldığım İYİ Parti çatısı altında arkadaşlarımla birlikte teşkilatımızı kurduk. Teşkilatımızın ve hemşehrilerimin desteği ile Aksaray Belediye Meclis Üyesi olarak görev aldım. Yine İYİ Parti çatısı altında geçirdiğimiz 5 yıllık süreçte, milletvekilimiz Sayın Ayhan Erel ile birlikte köy, belde, ilçe demeden vatandaşlarımıza ulaşmaya, onları dinlemeye ve anlamaya gayret ettik.Doğduğum ve yaşadığım Aksaray’ın tüm sorunlarını farkındayım. Aksaray ’ımızın ivedilikle çözülmesi gereken en önemli sorunlarının tarım, sağlık ve eğitim alalarında olduğunu farkındayım Milletvekili olmam halinde bu üç sorunun çözümlerine öncelik vereceğimi belirtmek isterim’’ dedi.

Aynı Gün İkinci Aday Adaylığı Mali Müşavir Resul Karaüzüm’den Geldi

Aynı gün öğleden sonra İYİ Parti Aksaray İl binasında Aday Adaylığını açıklayan Mali müşavir Resul Karaüzüm ise adaylık konuşmasında ‘’çok kıymetli Aksaray halkı ve halkımıza bizim sesimizi duyurmamızdaki aracı olan kıymetli basım mensupları Milletvekilimiz değerli yöneticilerimiz hepinize adaylık açıklamamız için buraya geldiğiniz için çok teşekkür ederim, hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Biz bu yola çıktığımızda dedik ki bir değişim istiyoruz, neyin değişimini istiyoruz şunun değişimini istiyoruz, genel başkanımız Sayın Meral Akşener’in de dediği gibi bu harami düzeni yıkmak üzere yola çıktık ve bunu değiştirmek istiyoruz. Başka neyi değiştirmek istiyoruz adeta ortada balık gibi çırpınan zehir tacirlerinin elinde bulunan gençlerimizi o baronların elinden kurtarmak istiyoruz Başka ne yapmak istiyoruz, her şeyi dış güçlere bağlayanları değiştirmek istiyoruz. Sanki Merkez Bankası’nı, politika faiz oranlarını dış güçlerinin etkiliyor, sanki hukuksuzluğu adaletsizliği dış güçler yapıyormuş gibi davrananları değiştirmek istiyoruz. Şehrimizin makus tarihini hep birlikte değiştirmek istiyoruz iyi ve cesur yürekli insanlarla beraber değiştirmek istiyoruz. Yani her şeyi dışarı bağlayan, başkasına bağlayan, suç bende değil diyenlere inat biz burada iyi ve cesur yürekli insanlar hep birlikte bu yolda yürümek istiyoruz. Ben şimdi soruyorum tamam o dış güçler bu dış güçler, tren yolunda mı dış güçler yaptırmıyor? Ortaköy yolunda mı dış güçler yaptırmıyor? İşsizlerimize yapacağımız yatırımları da mı dış güçler yaptırmıyor? Gençlerimizin umudunu çalanların ucunda da mı dış güçler var? Biz Aksaray’ın makus tarihini değiştirmek için bu yola çıktık Aksaray’ın tarihini sadece cesurlar değiştirir.Buraya sembolik bir sandıkla geldik, bu sandık tabii ki bizi, öncelikle Aksaray’ımızı ilgilendiriyor.Bu sandık bizim değişimimizin anahtarı, bu sandığa atılan her oyu mevcut Ssiyasal iktidar bir kağıt parçasından ibaret görüyor, fakat biz bunu böyle görmüyoruz. Biz bunu, bu zarfı atan insanın dertleri olarak görüyoruz. İnsanımızın dertlerine sorunlarına çözüm bulmamız yanında olmamız gerektiğini düşünüyoruz değişim iyi ve cesur yürekli insanların katlanarak çığ gibi büyüyerek bu sandıklı olacak, bu sandıkla büyüyecek, bu sandıkla el ele omuz omuza yürek yürege olacak.

Milletvekilimiz kendisi de fiili aday adayı, fakat bütün aday adaylarımızın yanında. Yani bizi bu partiyi, iyi partiyi başkalarına benzetmeyin. Biz de hiç çekişme yok, biz eskisi ile yenisiyle hepimiz biriz. Bunu kongremizde de göstermiş olduk.

Gülağaç, Ortaköy, Sarıyahşi, Ağaçören, Merkez ilçemiz teşkilatlarımız buralara ilçelerimize emanet, ilçelerimiz il başkanımıza emanet, biz teşkilatımıza emanetiz, Aksaray size emanet, sandıklarda Gençlik Kolları başkanımıza emanet. Çıktığımız bu yolda Son olarak şunu söylemek istiyorum sen olursan değişir, sen olursan değişir sadece cesurlar değiştirir’’ dedi.

Aday adaylarını basın açıklamaları sırasında parti teşkilatı, İYİ Parti Milletvekili Aday Adayları ve İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel yalnız bırakmadı.

Haber-Foto: Derya Özaba

Öncekini Oku

EŞİ EVİ TERK EDEN BABA, 3 ÇOCUĞUNU ASARAK İNTİHAR ETTİ!

Sonrakini Oku

İYİ PARTİLİ ALİ KARAKUŞ: İLK PARA KIZILIRMAK’TAN AKSARAY’A GETİRİLECEK SU İÇİN HARCANACAK