İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ALİ KARAKUŞ’A PARTİ TEŞKİLATINDAN YOĞUN TEVECCÜH | Şehrin Nabzı Haber
  • 2 Şubat 2023

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ALİ KARAKUŞ’A PARTİ TEŞKİLATINDAN YOĞUN TEVECCÜH

Aksaray İYİ Parti Teşkilatı hafta sonu yaptığı 3. Olağan kongrenin hemen ardından Milletvekili Aday Adayları Ali Karakuş’un aday adaylığı açıklaması için il binalarında basın ve partilileri katıldığı bir program düzenledi. Programa parti teşkilatı yoğun katılım gösterirken aday adayı Ali Karakuş’un sözleri sık sık alkış ve sevgi tezahüratları ile kesildi.

Aday adaylı açıklaması için parti binasında tüm parti teşkilatı bir araya gelirken, İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, yeni il başkanı Cumali Asal ve merkez ilçe başkanı Osman Yılmaz birer konuşma yaparak Ali Karakuş’a olan destek ve güvenlerini dile getirdiler.

Aday adaylığı açıklaması sırasında yaptığı konuşmada Ali Karakuş sık sık iktidar partisi Aksaray Milletvekillerini eleştirirken ‘’ ben iktidar partisi milletvekili olacam ve Aksaray’ın bir sorunu için herhangi bir bakana gideceğim, istediğimi almadan o odadan çıkmam gerekirse orada yatarım’’ dedi. Ayrıca Ali Karakuş ‘’ Allah’ın izni ile biz seçilirsek Aksaray uçacak göreceksiniz’’ diyerek yapmayı planladığı hizmetler konusunda kararlılığını dile getirdi.

Bir gazetecinin ‘’piyasada yapılan anketler var aday adayı olmanızda bu anket sonuçlarının bir payı var mı’’ sorusuna ise Karakuş ‘’ evet kesinlikle o anketler doğrultusunda aday oluyorum, halk istedi ben oldum ‘’ cevabını verdi.

Ali Karakuş’un adaylık açıklamasından sonra söz alan İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel ise ‘’ Aksaray’dan en az 3 milletvekili çıkartmayı hedefliyoruz. Partimizin kuruluş aşamasından bu güne kadar maddi manevi desteklerini hem partimize hem şahsıma esirgemeyen Ali kardeşimin adaylığı canı gönülden destekliyorum, hatta kendisini 1. Sıradan aday görmek beni ziyadesi ile mutlu eder, onunla birlikte mecliste yapabileceklerimizin sınırı yok’’ dedi.

Program sonunda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Ali Karakuş ve Milletvekili Ayhan Erel, başka aday adaylarımızın açıklamalarında da aynı şekilde destek olacağız, parti teşkilatımız ve basın mensuplarımızdan da aynı ilgiyi göstermelerini bekleriz dediler.

Haber-Foto: Derya ÖZABA

Öncekini Oku

TEK LİSTEYLE KONGREYE GİDEN İYİ PARTİ, BAŞKAN ASAL’A HOŞ GELDİN DEDİ

Sonrakini Oku

Aşı ile önlenebilen tek kanser türü:Rahim ağzı kanseri

Bir Yorum Bırak