İYİ PARTİ İL BAŞKANI AĞIR; "MİLLET İTTİFAKI BÜYÜK BİR AİLEDİR" | Şehrin Nabzı Haber
  • 20 Ocak 2022

İYİ PARTİ İL BAŞKANI AĞIR; “MİLLET İTTİFAKI BÜYÜK BİR AİLEDİR”

OSB’DEKİ SÜRECİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ BURADA BİR RANT VARSA BİZDE HUKUKİ SÜRECE DAHİL OLURUZ.

İYİ Parti Aksaray İl Teşkilatı Yerel ve Ulusal Basınla bir araya geldi.
İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Faruk Ağır, Milletvekili Ayhan Erel, Merkez İlçe Başkanı Polat Açıkgöz, İYİ Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri özel bir otelde basın mensuplarıyla bir araya gelerek il ve ülke gündemini değerlendirdi.

OSB’deki süreci biliyor ve takip ediyoruz
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İYİ Parti İl Başkanı Ağır, bir basın mensubunun CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk’ün Organize Sanayi’de bir arazinin AK Partili bir milletvekilinin danışmanına tahsisi iddiası konusunda sizler ne düşünüyorsunuz sorusunu değerlendirdi. “Bizler bu süreci önceden beri takip ediyoruz” diyen Ağır, “CHP İl Başkanı’nın gündeme getirdiği arazi konusunda gerçekten bir yatırım olacaksa Aksaray’ın kendi evlatlarının önceliği bizi rahatsız etmez. Bizler ilimize farklı illerden gelen birçok yatırımcının yanı sıra Aksaraylı yatırımcıların da iş ve istihdam sağlamasını çok arzu ediyoruz. Bahsi geçen arazi yaklaşık 200 metrekare ve kapalı alanı 40 Bin metrekareden daha fazla. Bu da yaklaşık bin kişi üzerinde istihdam demektir. Buraya yapılacak iş yerinde hepimizin evladı ya da bir yakını çalışacak. Söz konusu arazinin bir süreci var ve biz de o süreci takip ediyoruz. Eğer bu süreçte vaat edilen yatırım yapılmaz ise burada bir rant varsa biz de gerekli tüm hukuki süreci gündeme taşır ve gelişmeleri anbean yüksek sesle sizinle paylaşırız” açıklamasında bulundu.

“Kimsenin Gölge Başkanı Değilim
Bir gazetecinin “İYİ Parti İl Başkanı olduktan sonra gölge başkan diyorlar ve sizin İYİ Parti’den Milletvekili adayı olacağını bildiğimiz Nuri Koçaş’ı desteklediğiniz iddia ediliyor” sorusunu cevaplayan Faruk Ağır, “İYİ Parti kurulduğu günden bu yana partimizin her kademesindeki arkadaşlarımla dostluğum ve muhabbetim vardır. 2018 yılında partimizden Milletvekili adayı çıkan tüm adaylarla eşit mesafede çalıştık. Milletvekilimiz Ayhan Erel bunu en iyi bilenlerdendir. İl Başkanı olmadan önce birlikte yol yürüdüğüm arkadaşlarım hakkında görüşlerim olmuştur ama ben şu an İYİ Parti İl Başkanıyım. Partimizdeki Milletvekilimiz dahil tüm arkadaşlarımıza eşit mesafedeyim. İl Başkanı olduğum günden bu yana tüm arkadaşlarıma iyi çalışan kazanır hep birlikte çalışacağız diyorum. Milletvekilliği seçimlerinde kimin aday olup olmayacağı konusunu önce performansı sonra genel merkezimiz belirleyecektir. Dolaysıyla ben ne Ayhancıyım ne Özhancı, ne şuncu ne buncu. Ben Genel Merkez’imizin talimatlarıyla işimi en iyi şekilde yapmak ve partimize gönül vermiş tüm üyelerimiz ile birlikte olası bir erken seçim ya da 2023’te yapılacak seçimde partimizi iktidara taşıyacak çalışma ve gayretin içindeyiz” açıklamasında bulundu.

“Millet ittifakı büyük bir ailedir”
Başka bir gazetecinin “CHP ile ittifakınızda görüş ayrılıkları yaşıyor musunuz sorusuna da cevap veren İYİ Parti İl Başkanı Ağır, “Hepinizin bildiği gibi Millet İttifakı’nda genelden yerele birlikteliğimiz devam ediyor. Takdir edersiniz ki aynı evde üç kardeş zaman zaman ihtilafa düşer. Bu o evin aile fertleri tarafından yıkılacağı anlamını taşımaz. Cumhur ittifakında da benzer şeyler yaşanıyor. Bizim de CHP ve diğer İttifak partilerimizle hiçbir sorunumuz yok. Kaldı ki ben göreve geleli 2 ay oldu. Bu toplantı bir yerde tanışma toplantısı olduğu için biz ayrıca sizlerle buluşalım istedik. Bizim Millet İttifakı ortaklarımız ile hiçbir sorunumuz olmadı. Olmayacak da. Ayrıca HDP ile hiçbir ortaklığımız yoktur ve HDP ve tüm terör örgütleri bizim kırmızı çizgimizdir. Bizim nasıl bir siyasi gelenekten geldiğimizi en iyi sizler biliyorsunuz ifadelerini kullandı.

Öncekini Oku

AKSARAY BELEDİYESİ 2021 YILINDA 237 METRUK BİNAYI YIKTI

Sonrakini Oku

Aksaray’da Yolların Buzlanması Sonucu 8 Kişi Yaralandı!

Bir Yorum Bırak