"İYİ Parti İktidarıyla Gazeteciler, Hak Ettiği İtibarı ve Desteği Alacak" | Şehrin Nabzı Haber
  • 26 Haziran 2022

“İYİ Parti İktidarıyla Gazeteciler, Hak Ettiği İtibarı ve Desteği Alacak”

Aksaray İYİ Parti İl Başkanı Faruk Ağır

Aksaray İYİ Parti İl Başkanı Faruk Ağır, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

“Doğru, tarafsız, kalemini hakikatten ve adaletten ayırmayan bütün gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.
İlimizin güzide basın mensupları, ülke genelinde olduğu gibi Aksaray’da da hepiniz zor şartlar altında, kamuoyunu bilgilendirmek için gece gündüz demeden çalışmaktasınız.
Özellikle ülkemizde yaşanan ekonomik dalgalanmalar yüzünden, ülkemiz genelinde yaklaşık 50’ye yakın yerel gazete kapatılmış, birçok gazete ve yayıncı kuruluş, uyduda olan televizyonlar başta olmak üzere, ekonomik problemler ile mücadele etmektedirler.
Gelişmekte olan ülkelerde ve yaşadığımız illerde gazetecilerin, fikir işçilerinin, basılı ve görsel yayın organlarının çokluğu, o ülkenin ve ilin gelişmesinde çok büyük görevler üstlenmektedir.
Devletin aksayan mekanizmalarını, vatandaşların sesini duyuramadığı sorunlarını; ülkeyi, ili yönetenlere duyurmak, kamuoyunu her alanda doğru bilgilendirmek için çalışan gazetecilere ve yayıncı kuruluşlara muhalif gözüyle bakıldığı bir ülkede yaşamaktayız.
Mevcut iktidarın ülkedeki çok sesliliğe kulak verip ekonomik krizle birlikte ayakta kalma mücadelesi veren basılı ve görsel yayına destek olması gerekirken, maalesef kendi medyasını yaratan bir ortamla karşı karşıyayız.
Oysaki gazeteler, tarafsız eleştiri hakkını sonuna kadar kullanabilen, kamuoyunun yararına çalışan, basın etik ve kuralları çerçevesinde gördüğü yanlışları yetkililere anlatan, kamu görevi yapan kurumlardır. İYİ Parti iktidarıyla birlikte gazeteciler, hak ettiği itibarı ve desteği alacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, zor şartlar altında her türlü tehdide, mobbinge maruz kalarak, işini yapmaya çalışan tüm basın kuruluşlarında çalışan emekçi gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Öncekini Oku

Eşini Öldürdüğünü Haykırarak İtiraf Etti!

Sonrakini Oku

“İlimizde Yerel ve Ulusal Olarak Gazetecilik Görevini Yapan Tüm Arkadaşlarımızın Gününü Kutluyorum”