İYİ Parti Aday Tanıtımında Vekilden Hükümete Eleştiri Yağmuru! | Şehrin Nabzı Haber
  • 25 Eylül 2023

İYİ Parti Aday Tanıtımında Vekilden Hükümete Eleştiri Yağmuru!

Haber-Foto: Derya Özaba

Aksaray İYİ Parti Teşkilatı Cuma akşam parti binalarında düzenledikleri basın toplantısında yeni il başkanı adayları Cumali Asal’ı partililer ve basın mensuplarına tanıttı.

Yaklaşan İYİ Parti il kongresinde büyük olasılıkla tek liste kongre yapacak olan İYİ Parti, il başkan aday adayı Cumali Asal’ı partililere ve basın mensuplarına tanıttı. Yoğun katılım ile gerçekleşen tanıtım toplantısında konuşan Veteriner Hekim Asal ‘’ Genel Başkanımız Meral Akşener’in izinde sizinle birlikte omuz omuza yürüyerek bu Ülkenin ve Aksaray’ımızın bu mahpus talihini değiştireceğiz. Birçok siyasi partiye örnek olacak şekilde önceki kongrelerimizi tamamladık, 22 Ocakta yapılacak olan Aksaray İYİ Parti il il başkanlığına aday olacağımı sizlere duyurmak istiyorum, Yüce Mevlam birlik ve beraberliğimizi daim eylesin’’ dedi.

Asal sözlerinin devamında ülke ekonomisine tarım ve hayvancılığın geldiği duruma, liyakatsizlik ve rüşvete değinirken ‘’ bunlar değil miydi verin yetkiyi, görün etkiyi diyenler, bunlar yirmi senedir milletin aklıyla dalga geçmeyi alışkanlık haline getirmişler, yirmi yıldır AK Parti muhalefette de bizim mi haberimiz yok, son gülen iyi güler, bu millet kendisi ile dalga geçenlere sandıkta en iyi cevabı verecektir. Genel Başkanımız Meral Akşener’in de her zaman söylediği gibi yolcudur Abbas bağlasan durmaz. Emin adımlarla İYİ Partimizi iktidar yapacağız, iyilik çığ gibi büyüyerek geliyor’’ dedi.

İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel’den Miting Konuşması Gibi Gündem Değerlendirmesi

İl Başkanı Adayı Cumali Asal’dan önce söz alan İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel ise konuşmasında ülke gündemini değerlendirirken parti teşkilatı ve basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda iktidar partisini yerden yere vurdu.

Milletvekili Ayhan Erel konuşmasıyla adeta Show yaparak partililerin beğenisini topladı. Kullandığı çarpıcı kelimeler ve eleştiriler ile Aksaraylı seçmene de hitap ederken

Ayhan Erel konuşmasında ‘’ seçimlerin üzerinden yaklaşık dört buçuk sene geçti bu dört buçuk senede ben Aksaray Milletvekili olarak Aksaray’ın sorunlarını dile getirmekten tabiri caizse dilimde tüy bitti, feryadımı figanımı isyanımı dağlar taşlar börtüler böcekler kuşlar duydu ama Aksaray’a hizmet etme noktasında varlıkları ile yoklukları belli olmayan Aksaray Milletvekilleri ve Aksaray’ı çantada keklik gören AK Parti Hükümeti, AK Parti hükümetine hizmet eden bürokratlar Aksaray’ı görmezden geldiler. Alt yapı ve ulaştırma bakanlığının bütçe görüşmeleri sırasında Sayın Bakanın gözlerinin içine bak baka Aksaray’a bir özür borcunuz var, Aksaray’a demir yolu sözünüz var Aksaray’a Ortaköy Aksaray yolu yapımı sözünüz var, Aksaray’a havaalanı sözünüz var nerde bu sözleriniz dediğimizde Aksaray’a gazete manşetiyle beraber sekiz kelimelik bir cevapları olmuş. İhale yapıldı yapılacak,  programa aldık alınacak… Yirmi yıldır iktidardasın, yirmi yıldır memleketi yönetiyorsunuz. Aksaray yirmi yıldır AK Partiye olmayan vagonlar dolusu oy verdi. Aksaray AK Partiye oy vermekten, belediye başkanı vermekten, il genel meclisi vermekten, çuval çuval oy vermekten başka ne yaptıda siz bunları yapmıyorsunuz’’ dedi.

Milletvekili Erel AK Partili Vekillerin Sosyal Medya Paylaşımlarını Eleştirdi

Milletvekili Erel ayrıca AK Partili Vekillerin sosyal medya paylaşımlarını da eleştirirken ‘’milletvekilleri sosyal medyada, ulaştırma bakanlığı ile görüşmemiz iyi geçti, olumlu geçti, sanayi ve teknoloji bakanlığı ile yaptığımız verimli görüşmelerden nokta nokta ee sonuç ama sonuç yok. E çay kahve içtik hal hatır sorduk çoluk çocuk iyi dedikte Aksaray’ın hangi sorununu çözüme kavuşturdunuz. Yirmi yıl oldu Aksaray AK Parti ile idare ediliyor. Yirmi yıldır verdiğiniz sözlerden hiç olmazsa bi tanesini yapsaydınız, biz de ne yapalım hiç olmazsa söz verdiklerinden bir demir yolunu yaptı veya ona gücü yetmedi de 30 k olan Aksaray Ortaköy bölünüş yolunu yaptı ve ya diyelim ki, yüzde yetmişi tamamlanan 75. Yıl hava alanını tamamladı.

Vatandaşın telefonuna bakmıyorsun, vatandaşın sorunu çözmüyorsunuz, Aksaray u durumları hak etmiyor nerde Aksaray’ın vekilleri? Bir sorun bu vekiller nerde, biz size oy verdik peki siz bize ne verdiniz. Yapacaz edecez, demir tava geldi köz tükendi, akıl başa geldi ömür tükendi, AK Partinin siyasi ömrü tükendi’’ diyerek Aksaray’a yapılmayan yatırımlara değindi.

Milletvekili Erel’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Gönderme

İYİ Parti Milletveki Ayhan Erel konuşmasının bazı yerlerinde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdogan’a göndermeler yaparken ‘’ Sayın Cumhurbaşkanımız çıkış diyor ki, Türkiye’de  yolsuzluk var, evet var, Türkiye’de yoksulluk var, evet var, Türkiye’de rüşvet var dizboyu, evet var altına imza atıyoruz, Türkiye’de yasaklar var, var e peki Sayın Cumhurbaşkanı muhalefet partisinin genel başkanı mı? Yirmi yıldır bu memleketi kim yönetiyor? Yirmi yılın sonunda Sayın Cumhurbaşkanının geldiği nokta; Türkiye’de yolsuzluğun, yoksulluğun, rüşvetin olduğunu kendisi bize altına imza atarak kabul ediyor. Yirmi yılda bunları neden ortadan kaldırmadınız, hani üç Y formülü ile iktidar olmuştunuz, neden yapmadınız’’ diye sordu.

Konuşmasının sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel altılı masa ve altılı masanın Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili sorulara da yanıt verdi.

Öncekini Oku

BEYİN TÜMÖRLERİ HAKKINDA EN ÇOK MERAK EDİLEN 5 SORU!

Sonrakini Oku

Kavgadan kaçarken 21 yaşında genci öldürdü!