İYİ PARTİ ADAY ADAYI TANITIMINA MİLLETVEKİLİ EREL’İN SÖZLERİ DAMGA VURDU | Şehrin Nabzı Haber
  • 25 Eylül 2023

İYİ PARTİ ADAY ADAYI TANITIMINA MİLLETVEKİLİ EREL’İN SÖZLERİ DAMGA VURDU

Aksaray İYİ Parti teşkilatı milletvekilliği için yeni aday adayı olan isimleri parti teşkilatı ve basınla buluşturdu. Aksaray İYİ Parti, parti binasında öğlen saatlerinde yeni aday adaylarını toplu halde tanıttı.

İYİ Parti Aksaray Teşkilatı Merkez İlçe Başkanı Osman Yılmaz’ın koordinatörlük ettiği aday adayı tanıtım programında Kurucu İl Başkanı olarak partide görev almış Özhan Türemiş, Ramazan Çöl, Erol Çalışkan ve Evren Erkan aday adaylıklarını açıkladı.

Merkez İlçe Başkanı Osman Yılmaz açılışta yaptığı konuşmada aday adaylarının ismini tek tek sayarken ‘’ İnşallah İYİ Parti akam mevki koltuk için hiçbir zaman mücadele etmemiştir. Adaylar belli olduğunda da aday adaylarımızla sahada birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımızı yapacağız. Milletvekili adaylarımız ve ittifakımız ile de el ele omuz omuza çalışmalarımızı yapacağız’’ dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Cumali Asal ise yapmış olduğu konuşmada ‘’ Partimize teveccühü şu an için görmekteyiz. Bizim derdimiz koltuk değil kesinlikle de olmadı. Biz iktidara 3 değil 4 vekiline de talibiz, bunun içinde sıkılmadık el çalınmadık kapı bırakmayacağız’’ dedi.

Aday adayları da sırasıyla söz alarak kendilerini tanıttılar seçilmeleri durumunda yapmak istedikleri projelerinden bahseden aday adayları konuşmalarında Aksaraylı olduklarının ve vatan sever olduklarının altını çizdiler. Aday adayları ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar, yetersiz maaşlar, sağlık, eğitim, tarım ve Aksaraylılara vaat edilip yapılmayan demir yolu ve havaalanı gibi konulara değindiler.

             Programın sonunda söz alan Aksaray İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel ‘’ Bugün irbirinden çok değerli bilgisi ile birikimi ile alanlarında ki tecrübe ve liyakatiyle Aksaray’a hizmet etme arzusuyla yanan aday adaylarını sizlerle buluşturmaktan gurur duyuyorum. Arkadaşlarım Aksaray sevdalısı hiçbirinin yarın İYİ Parti iktidar olursa İYİ Parti aday adaylığı kartvizitimi masaya koyarım bir yerlere gelirim düşüncesi yok. AK Partili aday adayı arkadaşlarıma da başarılar diliyorum lakin ‘yarın değil hemen şimdi’ sloganlarına kafam takıldı. Bu milletvekili aday adayı arkadaşlarım bu sloganı kendilerine geliştirse iyi olur. 20 yıldır iktidar olan İYİ Parti mi AK Partimi? 20 senedir Türkiye’yi yöneten kadro o kadromu bu kadromu, 20 senedir verdikleri sözleri tutmayan  o kadromu bu kadromu. Siz Aksaraylıları ne sandınız, verdiğiniz sözlerin hiç olmazsa bi tanesini yapsaydınız. Biz Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığından uzaya yol istemedik, ha onu istesek onu da yapmak zorundasınız. Biz uzaya yol istemedik, biz şunun şurasında yüz kilometre bile olmayan organizemizi Mersin limanına bağlayacak demir yolu istiyoruz. Ortaköy yolu istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 30 km bölünmüş yol yapacak imkanı yok mu? Var ama AK Partiyi idare edenlerin, Aksaray’ın vekillerinin gidip elini masaya vurmuyorlar, o bürokratın yakasını toplamıyorlar. Çok önemli görüşmeler yaptık diyorlar, sonuç ne bize sonucunu söyleyin bize sonuç getiren elleri öpmekten imtina etmeyiz. Yarın değil hemen şimdi sandık Aksaray’ın önüne geldiğinde, Aksaraylı hemşerilerimiz gerekeni yapacaklar. Vatandaş görüşünü iradesini açıkça söyleyemiyor. Korku Cumhuriyeti yarattılar olur mu böyle şey, korkuyorlar. Sandıkta gerçek iradesini ortaya koyacaklar. İYİ, Partinin kişilerle hiç alakası yok, memleketi ayrıştıran bölen bu ucube tek adam yönetimini ortadan kaldırmak istiyoruz.’’ Dedi.

 

Ayhan Erel konuşmasının devamında Millet ittifakının adayına da değindi ‘’14 Mayıs sabahında Türkiye’nin üzerine güneş doğacak, bizde Sayın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı olması için, İYİ Partinin de ilk parti olması için elimizden geleni yapacağız. Aramızda rekabette var ha söyleyeyim. Geliyoruz, emin olun, rahat olun, çok az kaldı’’ diyerek sözlerini sonlandırdı.

Haber-Foto: Derya Özaba

 

Öncekini Oku

İYİ PARTİ’Lİ ERKAN: MEDENİYET YOLUNUN TAŞLARINI CESURLAR DÖŞER.

Sonrakini Oku

BALON ÇOCUK HASTALIĞI: HASTALIK ORTAYA ÇIKMADAN TARAMA YAPILMALI