İptal edilen KPSS ne zaman yapılacak? | Şehrin Nabzı Haber
  • 15 Ağustos 2022

İptal edilen KPSS ne zaman yapılacak?

ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy tarafından yapılan açıklamayla soruşturma başlatılan KPSS lisans sınavı yeni iptal edildi. Sınava giren ve başvuruda bulunan adaylar “İptal edilen KPSS ne zaman yapılacak?” sorusuna yanıt arıyorlar. İşte ertelenen ve iptal edilen KPSS sınavları yeni tarihleri takvimi.

Yediiklim Yayınevi’nin deneme sınavı soruları ile KPSS sınavının soruları arasında bire bir aynı olan sorular tespit edildi. Soruşturma sonrası Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Ersoy, 31 Temmuz’da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini açıkladı. İptal edilen KPSS sınavlarının yeni tarihleri merak ediliyor. İşte iptal edilen KPSS sınavları yeni tarihleri hakkında merak edilenler.

KPSS Sınavları İptal Edildi!

ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, 31 Temmuz’da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini açıkladı. ÖSYM Başkanı Ersoy şu açıklamalarda bulundu:

“6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022’de yapılacak KPSS oturumları ertelenmiştir.”

İptal Edilen KPSS Ne Zaman Yapılacak?

İptal edilen ve ertelenen sınavlara ilişkin yeni takvim en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Yeni KPSS takvimi 17 Eylül’de başlayacaktır. Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni sınav için herhangi bir ilave ücret talep edilmeyecektir.

Öncekini Oku

Kadın ve erkek olmadan bebek üretildi

Sonrakini Oku

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bir asker şehit oldu

Bir Yorum Bırak