İmece İşçileri Yalnız Değil! | Şehrin Nabzı Haber
  • 26 Haziran 2022

İmece İşçileri Yalnız Değil!

CHP Hukuki Destek Verecek

CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, İMECE Fabrikası’nda cuma günü Tez-Koop-İş Sendikasına üye oldukları ve işverenlerinin talebiyle istifa etmedikleri gerekçesiyle iş akdine son verilen 11 işçinin haklarını savunmak için İMECE Fabrikası önünde Sendikanın yaptığı basın açıklamasına katılarak destek verdi.

İşçilerin iş akitlerinin 46 numaralı kod ile sona erdirilmesi nedeniyle mağduriyetlerinin artacağına dikkat çeken ve fabrika yöneticileriyle görüşmek isteyen Ertürk’ün talebini fabrika yetkilileri kabul etmedi. Fabrika önünde yapılan basın açıklamasının ardından işçilere seslenen CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, “İşçi kardeşlerimiz bugün burada olma amacımız sizlerin yanında olmak, kara kışı yaşadığımız bir dönemde sizi işinizden etmek büyük bir vicdansızlık. Ben ne sendika başkanımızın ne de burada yanında bulunmak istediğim kardeşlerimin siyasi görüşünün hiçbirini bilmiyorum. Siz belki de böylesine bir tablo ile ilk kez karşı karşıyasınız ama biz alışkınız farklı düşündüğümüz için, yukarıdan gelen talimatları boyun eğmediğimiz için, direndiğimiz için her tülü terör örgütü ile iltisakımız kuruldu, sizler üzgünsünüz bizler alıştık. Sizlerin nasıl zor koşullarda çalıştığınızı biliyorum, pazara gittiğinizde 2 kilo domates alacağınız zaman cebinizdeki parayı yoklayıp onu 1 kiloya düşürdüğünüzü biliyorum, akşam eve gittiğinizde çocuğunuz uyusa da bir şey istemese diye endişe ettiğinizi biliyorum. Dün babalar gününü kutladık burada baba olan işçilerimiz var böylesi bir gün de babalarımızı işsiz bırakmanın ne kadar yanlış bir tavır olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum.  Sizin içinizdeki, bizim içimizdeki vatan, millet sevgisini ölçmeye kimsenin gücü yetmez.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı olarak söylüyorum yapılacak olan her türlü hukuksuzluğa karşı her türlü desteği vermek için yanınızdayız, avukatlarımız ile hukuki destek vermek için yanınızdayız genel merkez yöneticimiz Cansu Hanım konuyu iletmek için her tülü yanımızda, genel başkan yardımcımız Veli Ağbaba ile konuyu paylaşacağım. Siz yanlış bir şey yapmadınız hakkınızı aradınız maalesef bu ülke de hak aramanın bazı bedelleri oluyor unutmayın kazananlar hep hak arayanlar olacaktır” ifadelerini kullandı.

Öncekini Oku

Büyük Adamlar ( Adamlar) Küçük Hesaplarla Uğraşmaz!

Sonrakini Oku

ASÜ, THE’NIN HAZIRLADIĞI ASYA SIRALAMASINDA 501+ BANDINDA

Bir Yorum Bırak