İlk Ataması Aksaray’a Yapılan Öğretmenler Karanfillerle Karşılandı | Şehrin Nabzı Haber
  • 2 Şubat 2023

İlk Ataması Aksaray’a Yapılan Öğretmenler Karanfillerle Karşılandı

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu çeşitli branşlarda Aksaray’a ilk ataması yapılan 44 öğretmeni karanfillerle karşıladı.

Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve kentteki tüm eğitim sendikalarının başkanları ile birlikte ilk ataması yapılan öğretmenleri karşılayan Vali Aydoğdu; ‘Hep birlikte, bütün gücümüz ve enerjimizle geleceğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkacağız’ dedi.

Aksaray Öğretmenevinde gerçekleştirilen programda genç öğretmenlere başarı dileklerini ileten Vali Aydoğdu; “Aksaray mutlu bir şehir. Aramıza hoş geldiniz. Sizin gelmeniz bizi çok mutlu etti” dedi.

Zamanın Ruhunu Yakalamalıyız, Yeni Nesil Büyüklerinin Ayak İzlerine Yaptıklarına Bakıyor

Bir öğretmenin en büyük vazifesinin öğrencilerinin hem akademik hem de iç dünyalarını inşa etmek olduğunu ifade eden Vali Aydoğdu;

“Artık eskisi gibi öğretmen bilginin sahibi ve deposu değil. Öğretmenin fonksiyonu nereye evirildi. Öğrenciye aldığı bilgiyi nasıl kullanacağı ile ilgili en iyi rehberlik eden öğretmen en iyi öğretmendir. Akademik başarıdan daha önemli olan çocukların ruh ve kalp iklimidir. Kişiliği ve karakteridir. Artık önemli olan zamanın ruhunu yakalamaktır” dedi.

Çeşitli harflerle adlandırılan yeni kuşağın artık nasihati kabul etmediğini anne babası ve öğretmenleri ile büyüklerinin ayak izlerine, yaptıklarına baktığını kaydeden Vali Aydoğdu; “Biz farklı düşünebiliriz. Roller perdesini çocuklarımıza önce öğretmeyeceğiz, neyi öğreteceğiz değerler perdesini öğreteceğiz. Yaşadığımız bütün problemlerin temelinde anne babaların sonra da bizlerin çocuklarımıza roller perdesini değerler perdesinden önce öğretmemizden kaynaklanıyor. Bunun için karakter eğitimine insanı değerlere çok önem vermemiz gerekiyor.” dedi.

Hep Beraber Değişimin ve Dönüşümün Öncüsü Olmalıyız

Kendisinin de öğretmen olduğunu bundan gurur duyduğunu anlatan Vali Aydoğdu: “Allah bu mesleği herkese nasip etmez. Öğretmenlik mesleği para için makam, gösteriş için yapılacak bir meslek asla değildir. Siz insanın kalbine dokunuyorsanız. Şikâyet ettiğimiz şeyleri kendimiz düzeltmezsek şikâyet etmeye hakkımız yok. Hep beraber değişimin ve dönüşümün öncüsü olmalıyız. Herkes bulunduğu okuldan başlayarak köyünde beldesinde bu değişimi başlatmalı onun için gayret göstermeliyiz” dedi.

Emekli Öğretmenler Genç Öğretmenleri Duygulandırdı

Vali Aydoğdu genç öğretmenlerle sohbet ettiği sırada kendilerini izleyen iki emekli öğretmeni masalarına davet ederek mesleğe yeni başlayan öğretmenlere tavsiyelerde bulunmalarını istedi.

Meslekte 35 yılını tamamlayarak emekli olan Ali Cumali Korkmaz ve Yusuf Düzgün Vali Aydoğdu ve genç öğretmenlerle bir süre sohbet etti.

Emekli öğretmenler Vali Hamza Aydoğdu’nun eğitim ve öğretmenlere gösterdiği yakın ilginin önemine dikkat çekerek kendi dönemlerinde hiçbir zaman karanfillerle karşılama olmadığını söylediler.

Meslek anılarını anlatan emekli öğretmenler Vali Aydoğdu ve genç öğretmenlere duygulu anlar yaşatırken genç öğretmenler ellini öptükleri Ali Cumali Korkmaz ve Yusuf Düzgün’e karanfil takdim ettiler.

İlk ataması Aksaray’a yapılan genç öğretmenlerle öz çekip yapan Vali Hamza Aydoğdu öğretmenlere Aksaray’da başlayan meslek hayatlarının hayırlı olmasını ifade ederek başarılar diledi.

İlk ataması Aksaray’a yapılan 44 öğretmenle buluşma toplantısına Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Eğitim- Bir-Sen Aksaray Şube Başkanı Murat Günaydın, Eğitim-İş Sendikası Aksaray Temsilcisi Ahmet Eraslan, Türk Eğitim-Sen Aksaray Şube Başkanı Ali Toprak, Eğitim-Sen Aksaray Temsilcisi Mustafa Kemal Derin katıldı.

Öncekini Oku

Başka Araca Ait Plaka ile Yakalandı

Sonrakini Oku

AK Parti Aksaray Teşkilatı STK’larla Bir Araya Geldi