Hırsızlık suçundan aranan şahıs yakalandı | Şehrin Nabzı Haber
  • 26 Haziran 2022

Hırsızlık suçundan aranan şahıs yakalandı

aksaray valiliği il jandarma komutanlığı

Aksaray İl Jandarma Komutanlığının sorumluluk bölgesinde emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Yasadışı faaliyetleri olan kişi ve örgütleri tespit etmek, suç ve suçlu bağlantılarını ortaya çıkarmak ve faillerinin yakalanarak adlî mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda icra edilen faaliyetler kapsamında, Merkez İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Taşpınar Jandarma Karakol Komutanlığı ve Jandarma Dedektifleri (JASAT) tarafından 21 Haziran 2022 tarihinde Aksaray Merkez Organize Sanayi Bölgesinde icra edilen devriye faaliyeti esnasında “Hırsızlık” suçundan hakkında “4 Yıl 2 Ay” kesinleşmiş hapis cezası bulunan Y.K. (40) isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan yakalamalı şahıs adli makamlara sevk edilmiş olup, tutuklanarak Aksaray T Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Vatandaşların huzur ve güven içinde yaşaması, Aksaray ilinde asayiş ortamının sağlanması amacı ile titiz ve gayretli çalışmalara gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edileceği yetkili mercilerle kamuoyuna duyuruldu.

Öncekini Oku

Başkan Karaüzüm; Aksaray Belediyesi’nde Afgan İşçiler Çalışıyor mu?

Sonrakini Oku

İl Jandarma Komutanlığında veda programı düzenlendi

Bir Yorum Bırak