HACI CAVİT ÇEÇEN KIZ KUR’AN KURSU AÇILDI | Şehrin Nabzı Haber
  • 15 Ağustos 2022

HACI CAVİT ÇEÇEN KIZ KUR’AN KURSU AÇILDI

Eskil Kırmızı Et ve Süt Üreticileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Necip Çeçen’in Merhum Babası Hacı Cavit Çeçen adına yaptırdığı Kız Kur’an Kursu dualarla açıldı.


Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde açılan Hacı Cavit Çeçen Kız Kur’an Kursu’nun açılışında bir konuşma yapan Veteriner Hekim Necip Çeçen “2019 yılında yapımına başladığımız 4-6 Yaş kız Kur’an kursunun bugün sizlerle açılışını yapmaktan onur duyuyorum. Peygamber efendimizin ‘İnsanoğlu öldüğü zaman, bütün amellerinin sevabı da sona erer. Şu üç şey bundan müstesnadır: Sadaka-i câriye, istifade edilen ilim, kendisine dua eden hayırlı evlat.” Hadisinden esinlenerek yapmaya karar verdiğim Merhum Babamın adını yaşatacak ve inşallah sevabına yazılacak Kur’an kursumuzun yapımını tamamlamanın mutluğunu yaşıyoruz.

Kursumuzun mahallemize, ilimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah kursumuzda İslami inanç ve ahlakını küçük yaşta öğrenen, ahlakı Kur’an vicdanı hür, irfanı hür, nice nesiller yetişir. Bugün itibariyle Diyanet Vakfı’na teslim edeceğimiz kursumuzun yapılmasında bizlere katkı sağlayan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Hacı Cavit Çeçen Kur’an Kursu açılışına AK Parti İl, İlçe yöneticileri, AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Aksaray Belediye Başkanı Enver Dinçer, İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güler, Kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, STK Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Protokol konuşmalarının ardından Hacı Cavit Çeçen Kız Yurdu öğrencileri davetlilere ilahiler eşliğinde minik bir gösteri yaptı. Kur’an tilavetinin ardından kız Kur’an kursu dualarla açıldı.

Öncekini Oku

HAREKETSİZ ÇOCUK KALMAYACAK

Sonrakini Oku

“GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ İLE VATANDAŞLARIN HER ZAMAN YANINDAYIM”