Fırat Kalkanı Harekat Bölgesinde 2 Asker Şehit Oldu | Şehrin Nabzı Haber
  • 1 Ekim 2022

Fırat Kalkanı Harekat Bölgesinde 2 Asker Şehit Oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu iki askerimiz; Tankçı Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtçu ve Tankçı Sözleşmeli Er Mert Otal’ın şehit olduğunu açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı Harekat Alanı bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından bir üs bölgesine açılan taciz ateşi sonrasında yaralanan Tankçı Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtçu ve Tankçı Sözleşmeli Er Mert Otal’ın hastanede şehit olduğunu açıkladı.

“Yapılan Tüm Müdahalelere Rağmen Kurtarılamadılar”

MSB’den yapılan açıklamada, “Fırat Kalkanı Harekat Alanı bölgesinde 26 Temmuz 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından bir üs bölgemize açılan taciz ateşi sonrasında kahraman silah arkadaşımız Tankçı Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtçu ve Tankçı Sözleşmeli Er Mert Otal yaralanarak derhal hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

Öncekini Oku

18 yaşındaki genç arkadaşı tarafından boğazından bıçaklandı

Sonrakini Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti MYK’da Enflasyonda düşüş için tarih verdi