EYT Açıklaması Heyecan Yarattı, SGK Sistemleri Kilitlendi! | Şehrin Nabzı Haber
  • 29 Mart 2023

EYT Açıklaması Heyecan Yarattı, SGK Sistemleri Kilitlendi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, dün akşam EYT’de yaş şartı olmayacağını ve ilk etapta 2 milyon 250 bin kişinin emekli olacağını belirtmesi üzerine SGK binaları önünde kuyruk oluşturdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, düzenlemede SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ayrımı olmayacağı, şartları sağlayan herkes emeklilik hakkından faydalanabileceğini duyurdu. Cumhurbaşkanı’nın yapmış olduğu açıklama emeklilikte yaşa takılanların heyecanla sabahın erken saatlerinden itibaren SGK binaları önünde uzun kuyruklar oluşturmasına sebep oldu. Askerlik ve doğum borçlanması yapmak isteyen vatandaşlar, yılbaşına 2 gün kalması sebebiyle, yılbaşından sonra gelecek zamlardan etkilenmemek için bir an önce işlemlerini tamamlamak isterken, sistemlerin kilitlenmesi üzerine birçok vatandaş işlem yapamadı ve işlem yapabilmek için SGK larda sıra beklemeye devam ediyor.

SGK sistemleri ve E Devlet uygulaması yoğunluk nedeni ile çökerken, 2005 senesi öncesi kayıtların bilgisayar sistemine aktarımlarının tamamlanmamış olması sebebi ile SGK lara gidenler net bir cevap alamadan geri döndü.

Aksaray SGK binası içinde oluşan kuyrukların yanı sıra SGK binasının bulunduğu sokak ve caddede de araç yoğunluğu ve uzun araç kuyrukları oluştu.

Haber-Foto: Derya Özaba

Öncekini Oku

Son dakika! EYT lilere Müjde

Sonrakini Oku

Aksaray POMEM’den anlamlı destek