Engellenemezse Dünya'ya Çarpacak! | Şehrin Nabzı Haber
  • 20 Ocak 2022

Engellenemezse Dünya’ya Çarpacak!

Bilim insanları asteroit tehlikesini eski zamanlara nazaran daha geniş boyutlarda değerlendiriyor. Bilim insanları git gide tehlikeli bir hal alan asteroidin kontrol altına alınması gerektiğini söylüyor.

2016 yılında tespit edilen ve bu hafta Dünya yörüngesine girmesi beklenen dev asteroidle ilgili detayları paylaşan NASA, bu hafta kontrol altına alınamaz ya da parçalanmazsa 2024 yılında Dünya’ya çarpacağını ileri sürdü.

Dünya için tehdit oluşturan 2016 JG12 adlı asteroit için çalışmalar başladı. Bilim insanları  dönme dolap büyüklüğünde olan asteroidin dünya yörüngesine girmeden parçalanacağını tahmin ediyor.

Dünya yörüngesine girmeden parçalanmazsa 2024 yılında asteroidin Dünya’ya çarpması bekleniyor. 2024 yılına kadar bilim insanlarının gözetiminde tutulacak olan asteroidin sadece gözetim altında tutulmasının yeterli olmadığını söyleyen bilim insanları,  Dünya için tehdit oluşturmaması için mutlaka engellenmesinin gerektiğini belirtti. Bu durumun ne derece mümkün olacağı ilerleyen süreçlerde belli olacak.

Öncekini Oku

“LAVANTA BAHÇESİ GÖRSEL ŞÖLENE HAZIRLANIYOR”

Sonrakini Oku

Aksaray İYİ Parti Yeni İl Başkanı Belli Oldu