DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Aksaray'da | Şehrin Nabzı Haber
  • 24 Temmuz 2021

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Aksaray’da

DEVA Partisi Aksaray 1. Olağan Merkez İlçe Kongresi Aksaray Kültür Merkezinde Genel Başkan Ali Bababacan’ında katılımıyla gerçekleştirildi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Aksaray Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşen kongreye yanında Genel Başkan Yardımcıları ile birlikte katılırken, Aksaray İl ve İlçe Teşkilatı yöneticileri de kongrede hazır bulundu.

Genel Başkan Ali Babacan parti kongresinde yapmış olduğu konuşmada, hükümete yüklenirken ” bunlar bu işi beceremeyecek dedik, ne yazık ki dediğimizde çıktı. Bizim zamanımızda biz işi bilen kişilerin yaptıkları şeylerle başarılara imza atan hükümet, bizlerin partiden ayrılmasından ve tek adamın tek imzası ile yönetilmeye başlamasından sonra hızla tökezledi. Başarısız politikaların altında hep aynı tek adamın imzası var, ülkeyi karanlıklara mahkum ettikleri yetmiyormuş gibi birde gece yarısı kararları ile karanlıklardan yönetmeye başladılar. Ard arda aldıkları yanlış kararların ceremesini yalnızca kendileri çekmiyor, tüm millete çektiriyorlar” derken, İstanbul Sözleşmesinin iptaline de değindi. ” İstanbul’da uluslar arası yapılan bir anlaşma bir gece yarısı tek imzayla değiştirildi. Bu değişikliğin hiçbir yasal tutanağı yok. Siz ne istiyorsunuz, kadına şiddetle mücadele etmek istemiyoruz diyorsunuz bu sözleşmeyi iptal etmekle, bunu yapamazsınız, yaptığınız insan haklarına ters, kanunla karşısında sözleşme iptali kararınızın hesabını vereceksiniz, partimiz bu konuda hesap sormak için gerekli adımları atmıştır ve takipçisi olacaktır” derken, yirmi ayda dört merkez bankası başkanı değişikli yapılmasınında yanlışlığına vurgu yaptı. ” Biz o partide göreve geldiğimizde zorda olan ekonomiyi düze çıkarttık. Size devletin kasalarını doldurup teslim ettik. Şimdi ise nereye gittiği belli olmayan paraların hesabını bile veremiyorsunuz. Başarısız ekonomi politikanız , gece yarısı atamalarınız sayesinde vatandaş zarar görüyor, kurda ki oynamalar her şeye yansıyor, bu ülkenin üreticisi, çiftçisi, esnafı sizlerin başarısız ekonomik politikaları sayesinde zorda, bu işide beceremediniz. Gece yarısı kararlarınızı gece yarısı Resmi Gazeteden takip etmek zorunda kalan bu ülkenin bürokratlarını uykusuz bırakıyorsunuz. Bürokratlar aman görevden alınırım haberim olmaz sabah kalkıp işe giderimde rezil olurum diye düşünüp sabaha kadar Resmi Gazete takip etmekten uyuyamıyor, akibetlerini resmi gazeteden öğreniyor. Uykusuz işe gitmek zorunda kalıyor” diyerek ekonomi alanında yapılan yanlışlara da değinip ” biz başa gelirsek bunları çok kısa bir sürede toparlayacağız. Toparlarızda siz merak etmeyin bizim için kolay ama siz beceremiyorsunuz artık kabul edin” dedi.

Kongreye Aksaray’dan Millet İttifakın İl Başkanlarıda katılırken,Tek liste ile yapılan seçimde, mevcut başkan Sadi Öztürk, yeniden DEVA Partisi Aksaray Merkez İlçe Başkanlığına seçildi.

Haber: Derya ÖZABA

Öncekini Oku

Asya piyasaları açıldı dolar yükseldi

Sonrakini Oku

Aksaray Hava Durumu İçin AFAD dan Uyarı