CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI – Şehrin Nabzı Haber
AksarayBölgeselGenelGüncelUlusal

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI

202Görüntüleme

Aksaray Ak Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu Cumhuriyet bayramı dolayısı ile bir basına gönderdiği kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Yüzyıla ulaşan Cumhuriyetimizin ilanının gurur ve iftiharını milletçe idrak ediyor, coşkusunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Bağımsızlık düşüncesi ile inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti, istiklâl mücadelemizi zafere ulaştıran birlik ve beraberlik ruhunun büyük eseridir.

Bu anlamlı günde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklâl Harbimizin kazanılmasına ve Cumhuriyetin ilanına öncülük eden tüm kahramanlarımızı tazimle yâd ediyor, bin yıllık vatanımız Anadolu topraklarının her karışında kanı ve alın teri olan tüm ecdada, şehitlerimize, gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Asırları aşkın süredir ölümü, hürriyetinden ve onurundan taviz vermemeye tercih eden asil bir milletin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun nişanesi olan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanı ile birlikte milletimiz 29 Ekim 1923’te bir kez daha tüm dünyaya iradesine hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ispat etmiştir.

Bir asır evvel Milletimizin şanlı tarihindeki çok önemli bir dönüm noktasından bugüne Asil Milletimiz ve Devletimiz, İstiklâl Mücadelemizi zafere taşıyan aynı ruhla, Cumhuriyetimizi ilan eden güçlü iradeyle dimdik ayakta durmuş ve durmaya devam edecektir.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında, Milletimiz, tarihimizden, maneviyatımızdan ve asli köklerimizden aldığımız inanç ve güçle emanete sahip çıkacağına, geleceğe büyük bir ümitle bakacağına ve daha ileriye gitmek için var gücüyle, emin adımlarla hareket edeceğine inancımız tamdır.

Bu önemli ve anlamlı gün vesilesiyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Paşamızı ve silah arkadaşları ile aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin sonsuza dek bağımsız yaşaması için, vatanı uğruna canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimizi rahmet niyazı, kahraman gazilerimizi saygıyla anıyorum. Cumhuriyetinin ebed – müddet olması ve azmi ile Türkiye’nin bayramını kutluyorum.

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. Nice Asırlara…

Cengiz AYDOĞDU
Aksaray Milletvekili”