CHP İL BAŞKANI ERTÜRK’ÜN İSTİFASI PARTİ ÖNÜNÜNDE İZDİHAM YARATTI! | Şehrin Nabzı Haber
  • 29 Mart 2023

CHP İL BAŞKANI ERTÜRK’ÜN İSTİFASI PARTİ ÖNÜNÜNDE İZDİHAM YARATTI!

CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk Cumartesi Günü Parti Binası önünde yaptığı açık hava toplantısı ile yaklaşan seçimlerde milletvekili adayı olmak için CHP İl Başkanlığı görevinden istifa etti.

Ali Abbas Ertürk’ün adaylık için istifa açıklaması yapacağını duyurması sonucu parti binası önünde izdiham oluştu. Ali Abbas Ertürk’e destek için gelen 500 ü aşkın kişi parti binasının önününde miting havası estirdi.

Ertürk adaylık istifa duyurusu ve adaylık açıklaması için yarım saatlik bir konuşma yaparken toplantıya Aksaray CHP teşkilatı ve Belediye Başkanlarının yanı sıra, vatandaşlar ve basın mensupları da yoğun ilgi gösterdi.

Milletvekili Aday adayı Ali Abbas Ertürk yaptığı konuşmada, eski İl Başkanlarına, Belediye Başkanlarına, İlçe Başkanlarına, yöneticilere ve tüm partililere bugüne kadar verdikleri destek ve katkılar için teşekkür ederek Aksaray’da CHP nin hızlı tırmanışını hep birlikte gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ertürk konuşmasında; 3 sendir yapmış oldukları faaliyetlere değinirken, iktidar partisi Aksaray milletvekili İlknur İnceöz hakkında ortaya attığı ve ulusal gündeme taşıdığı yolsuzluk iddaalarına da geniş yer verdi.

Ali Abbas Ertürk konuşmasında ‘’ bu istifa bir son değil, yeni bir başlangıç. Bu başlangıç ile 430 bin Aksaraylı’yı kucaklayacağız. Yeni sayfada adalet var, eşitlik var özgürlük var. Yeni sayfamızda hırsıza, talancıya, vurguncuya, milletin malına çökenlere yer yok’’ dedi.

Konuşmasının sonunda halkın önünde istifa ederek 23 Haziran Genel seçimleri Milletvekili Aday Adaylığı için süreci resmen başlatmış oldu.

Haber : Derya Özaba

Foto: Kemal Onur Atalay

Öncekini Oku

Kavgadan kaçarken 21 yaşında genci öldürdü!

Sonrakini Oku

“CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I YİNE BAŞKAN YAPACAĞIZ”