Büyük Adamlar ( Adamlar) Küçük Hesaplarla Uğraşmaz! | Şehrin Nabzı Haber
  • 26 Haziran 2022

Büyük Adamlar ( Adamlar) Küçük Hesaplarla Uğraşmaz!

Son zamanlarda bazı sağlık problemleri yüzünden işimden ayrı kaldım. Haber ya da köşe yazısı yazmamam, ofise gelememem gözlem yapmaktan ya da olup biteni takip etmekten beni alıkoymadı. Zaten bu süreçte çok da yazmama gerek kalmadı. Hem camiadan, hem bazı kurumlardan bir takım kişiler son yazdığım köşe yazısı ile günlerce idare ettiler. Yazıyı tekrar tekrar okuyup üzerinde istişare ettiler. İstişare ile kalmadılar, eleştiriye tahammül edemeyen bünyeleri yazdığım yazı karşısında bir hayli hazımsızlık yaşadı.

Haklılardı!

Tabi ki haklılardı, çünkü gerçekler her zaman acıydı! Kimileri yazmaya, kimileri de duymaya cesaretsizlerdi. Güzel şeyler yapıldığında da yazıyorduk lakin iğne başı kadar eleştiride verdikleri yoğun tepkiyi vermiyorlardı. Mesela şimdiye kadar övgü dolu hiçbir köşe yazımda ya da haberimde telefon açıp da teşekkür ederiz Derya Hanım diyen olmadı! Lakin çok eleştirimden sonra ben eleştiri yaptığım için cezalandırılsamda, geçici de olsa bir çok konuda birçok düzeltmeler yapılmıştı.

Zaten pohpohlamak basın mensuplarının asli göreviydi! Ne kadar yalaka, ne kadar kör, ne kadar duymaz olursak o kadar iyiydi! İşte bu yüzdende eleştiriye tahammülsüzlükte haklılardı.

Kurumların Basın Listelerinden Çıkarılınca Mesleğimiz Değişmiyor…

Yaptığımız iş, birilerinin bizleri kurum maillerinden basın listelerinden çıkarmaları ile değişmiyor. Eğer değişeceğini zannedenler varsa çok yanılıyor. Bizi mesleğimizle tehdit eden bir çok kişi gitti, yerlerine başkaları geldi ama biz hep o gazeteci koltuğunda oturduk. Oysa onlar için eleştiri hayatlarının ya da işlerinin her alanında ve her döneminde olacak. Biz yapmasak da bir yapan bulunacak. Belki bizim kadar kibar da eleştirmeyecekler. Belki bugün olduğu gibi, arkalarından konuştuklarını yüzlerine söylemeyecekler. Birilerinin yazdığı çizdiği bir takım şeylerle aslında kendi söylemek istediklerini duymalarını sağlayacaklar. Eleştirinin ve söylenmesi gerekenlerin mesuliyetini kendi üzerlerinden atarak bir kenara geçip kıs kıs gülecekler. Aslında bu şekilde eleştiriye tahammül edemeyenlerin kendi ateşlerinde yanmasını sağlayacaklar.

Eleştiri İyidir, Yanlışı Düzeltir

Eleştiri iyidir beyler, yanlış ya da eksik olan şeyleri görmenizi ve eksiklerinizi gidermenizi sağlar. Tabi sizler eleştirileri dikkate alır kendinizi düzeltmek isterseniz. Yok, istemezseniz böyle küçük beyinli insanların sizi doldurmalarına müsaade eder, küçük hesaplarla problemlerinizi çözmeye çalışırsınız. Bilmezsiniz ki büyük adamlar ( adamlar) küçük hesaplarla uğraşmaz. Durduk yere düşman kazanmaz. Unutmayın sizden ne kadar uzak, yazmaya o kadar yakındır! Unutmayın basın listelerinizden çıkarttığınız her basın mensubu halen basın mensubu ve yanı sıra sizler için ise güçlü bir muhalefet adayıdır!

Derya Özaba

Komşu Köyün Delisi

Öncekini Oku

Aksaray’da alacak verecek kavgası: 1 tutuklama

Sonrakini Oku

İmece İşçileri Yalnız Değil!

Bir Yorum Bırak