''Bu Şehrin Sokakları'' Bu köşe yazımı Aksaray Belediyesine ithaf ediyorum! | Şehrin Nabzı Haber
  • 2 Şubat 2023

”Bu Şehrin Sokakları” Bu köşe yazımı Aksaray Belediyesine ithaf ediyorum!

Bu köşe yazımı Aksaray Belediyesine ithaf ediyorum!

Dolaşmaktan düğüm olduğum bir günün akşamında, fonda Ferdi Baba’dan ‘’ Bu Şehrin Geceleri’’ şarkısı, elimde sanayi faturası, efkârın dibine vurdum yine içten içe. Şarkı her nakarata geçtiğinde bu şehrin geceleri kısmını değiştirip, bu şehrin sokakları diyorum! İçimden şarkıyı Aksaray Belediyesine armağan ediyorum. Bir gün, biri bana Ferdi Tayfur dinlerken bulunduğun şehrin belediyesini düşünüp ‘’off ülen off’’ diyeceksin dese hayatta inanmazdım lakin bu da oldu!

Çok değerli Belediye Başkanımız Evren Dinçer ile bir şehir turu yapmak istiyorum şarkıyı dinledikçe. Öyle özel şoför ve kamu arabası ile falan yapmak istemiyorum bu turu hem de. Kamu malına kıyamam çünkü! Aylardır labirente dönmüş, köstebeklerin bile ‘’ şöyle bir yuvamız olsun’’ diye düşünerek iç çektiği bu yollarda kamu aracına kıymak benim yapacağım iş değil çünkü.

Çok değerli Başkanımıza sizlerin huzurunda sesleniyorum, benimle benim aracımla canlı yayın eşliğinde bir şehir turuna var mısınız?

Şöyle organizeden başlayalım, makas mevkii, Paşacık mahallesi falan derken akşama kadar bir gezelim, tabi depoyu tam doldurmamız gerek yola çıkmadan, malum yarım saatte gezebileceğimiz mesafeyi akşama kadar anca gezeriz! Bir de dönüşte haftada bir uğradığım lastikçide çay içelim ne dersiniz? Ne de olsa ben onlarla artık git gel arkadaş oldum. Hatta o lastikçi arkadaş, her gittiğimde anlattığı kendi dükkanına ulaşabilmek için verdiği mücadeleyi birde başkanımıza anlatır, günümüz renklenir ha güzel olmaz mı? Belki değerli Başkanımızda bize bu çalışmaların neden bu kadar uzadığını ve şehrin her metrekaresinin neden aynı anda kazıldığını anlatır!

Fonda şarkı değişti, yine Ferdi Baba, bu kez ise şarkı ‘’mezarım olacak bizim sokaklar, katilim olacak bizim sokaklar’’ diyor. Derinden bir ahh çekiyorum. Kendi sonumu görür gibiyim, mezarım olacak bizim sokaklar!

Derya ÖZABA

Komşu Köyün Delisi

Öncekini Oku

İşte Türkiye’de En Mutlu ve En Mutsuz Bölgeler

Sonrakini Oku

Sürpriz Faiz Kararı Sonrası Dolar 18 TL’yi Aştı!