Bitmeyen yol çalışması yapmışlar, içine de mağduriyet katmışlar! | Şehrin Nabzı Haber
  • 2 Şubat 2023

Bitmeyen yol çalışması yapmışlar, içine de mağduriyet katmışlar!

Aksaray Belediyesi sayesinde yine çok mutlu bir güne uyandık. Bir anda duş almaktan geçtikte, elimizi yüzümüzü neyle yıkayacağız diye düşünmekten, başka dertlerimizi unuttuk! Sürpriz mesajlarla uyandırma hizmeti olan belediyemiz mesajla suları kestik ce eee diyerek uyandırdı bugünde bizi! Ama bunu hep yapıyorsunuz ve bizim hep iş bittikten sonra haberimiz oluyor, gönül koyuyoruz haberiniz olsun!

Belediyemiz böyle sürprizler yapmayı çok seviyor, tarzı bu bitmeyen bir yol çalışması yüzünden aylardır köşe kapmaca oynuyoruz, hatta Aksaray sokaklarında labirent bulmaca çözüyoruz! Bakın ben geçen gün evime ulaşmaya çalışırken, kapalı yollar arasında kapana kısılınca aracımla yayalara ait kaldırımdan epeyce bir yol giderek sonrasında da arabayla kaldırımdan inilebileceğini test edip ters şeritten metrelerce nasıl gidiliri de uygulamalı yaşayarak kandaki adrenalin seviyemi yükselttim sayelerinde!

Ayrıca sanayici kardeşlerim çok memnunlar belediyemizden, sanırım kendilerine günlük belli bir tamir garantisi vermiş! Günlük bilmem kaç bilye dağıtmış araba, bilmem kaç yollardan anası ağlamış lastik ve jant değiştirme taahhüttü vermişler. Şu ekonomik krizde sanayicilere nasıl katkım olur diye düşünmüş olacak ki belediyemiz ne yol çalışmasını bitiriyor, nede bitti dediği yolları düzeltiyor!

Yaz aylarında şehir dışından ve yurt dışından gelenler için Aksaray turu hizmeti de var belediyemizin. Şehre girdiğiniz noktadan itibaren belli bir istikamete ulaşmak için çok farklı yollardan gidip Aksaray’ın hiç görmediğiniz sokaklarını keşfetme imkanı buluyorsunuz mesela. Aslında bu bitmeyen yol çalışması Aksaray turizmine bir katkı konukların her köşesini görmesini sağlıyorlar yol çalışması bahanesini ile.

Vatandaşa nefis terbiyesi ve zor şartlarda ayakta kalma alıştırmaları yaptıran belediye yetkilileri gittikleri her yerde yüzü gülen fotoğraflar verebiliyor, bu kadar mağduriyet yaratan çalışmaya bu kadar gülen fotoğraf altında kesin gizli bir mesaj var! Sanırım vatandaşa “ oh olsun size bizi seçtiyseniz ceremesini çekeceksiniz “ mesajı gönderiyorlar yada helikopter ile yolculuk yapıyorlar ve hiç bir şeyden haberleri yok! Olsa bu şehirde yaşamanın verdiği yoğun mağduriyet duygusunu kendileri de hisseder, hatta mağduriyete kendilerinin plansız programsız çalışmalarının sebep olduğunu hissedip derinden bir üzüntü duyarak gülmek bir tarafa kendilerini yer bitirirlerdi!
Aslında mağduriyet dalga geçilemeyecek kadar büyük lakin anlıyorum ki Aksaray Belediyesinin kılavuz sorunu bizim tüm sorunlarımızdan daha büyük.
Hadi ben şuraya yarım bir cümle bırakayım ve günün sözünü siz tamamlayın “kılavuzu karga olanın…………”
Hoşça kalın
Derya Özaba
Komşu Köyün Delisi

Öncekini Oku

Akaryakıt İstasyonunda Çakmak Faciası

Sonrakini Oku

TEKNOFEST 2022 Roket Yarışları Aksaray Ev Sahipliğinde Başladı