Baştan Ayağa Yorgunluk, Baştan Ayağa Yorulduk! | Şehrin Nabzı Haber
  • 20 Ocak 2022

Baştan Ayağa Yorgunluk, Baştan Ayağa Yorulduk!

Metal yorgunluğu sözünü siyaset arenasında ilk duyduğumuzda sözün siyasetle, yönetimlerle ne gibi bir alakası olabileceğini pek bir düşünmüştük. Şimdilerde ise hem anladık, hem yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanımızın kendi parti yönetimleri için yaptığı metal yorgunluğu yakıştırması tam anlamıyla yerine oturdu. Yönetimler baştan ayağa metal yorgunu! İktidar partisinin il teşkilatları, genel merkezde bulunan karar vericiler, Sayın Cumhurbaşkanımızın etrafını sarmış olan danışman kadrosu tamamen metal yorgunu, yorgunluk aşamasını da geçmişler hatta paslanmaya doğru yol alıyorlar.

Biz gazeteciler söylediğimiz zaman vatan haini olabiliyoruz, işte bu sebepten dolayı çokta dile getirmiyoruz. Parti teşkilatı içinde belli bir yere sahip isimler söylediğinde de ‘’ yürek yemiş’’ yakıştırması yapıyoruz. Aksaray bazında durumu ele aldığımızda ise bu kelimeleri kullanmak ceza gerektirecek kadar yasak neredeyse. Kendi içlerinde bu gidişattan memnun olmayan, aslında metal yorgunu kadroların metal yorgunu üyeleri olma özelliği taşıyan ve bulundukları koltuğa sıkı sıkı tutunan yönetimler, dost sohbetlerinde durumu dile getirmelerine rağmen çıkıp meydanda yiğitçe söyleme cesareti gösteremiyorlar. Bir kişi hariç! AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu!

Aksaray meydanlarında görünen tek vekil olma özelliği taşıyan Sayın Aydoğdu her ortamda olduğu gibi vatandaş ziyaretlerinde ve katıldığı televizyon programlarında da açık yüreklilikle durum değerlendirmesi yapabiliyor. Milletvekili olduğu partinin, hükümetin yaptığı güzel şeyleri de, hataları da, Türkiye’nin güncel sorunlarını da dile getiren Milletvekili Cengiz Aydoğdu yakın zamanda yaptığı bir açıklama ile bir yerel gazetenin de manşetine taşınmış durumda. İşsizlik ve gelir dağılımında ki problemlere dikkat çeken Aydoğdu, bunun sonucunda vatandaşın tepki vermeden sırtını dönüp gitmesinden de korkmuyor değil!

Sayın Aydoğdu’nun bahsettiği ve halkın ana gündemini oluşturan işsizlik ve gelir dağılımında ki adaletsizlik gerçekten vatandaşı bir hayli yordu! İşsizliğin alıp başını gittiği ülkede bir de üst üste gelen zamlar katlanılır gibi değil. Benzine ve motorine gelen ve gelmesi öngörülen zamlar yakın zamanda gıdaya gelecek yeni zamlarında habercisi. Zira toprağa attığı tohumu mahsule çevirecek çiftçinin, litresi 8 lira olan motorini kullanarak sofralara gıdayı getirene kadar birkaç gün önceki fiyatları muhafaza etmesi imkânsız.

Şafak operasyonu gibi görevden almalar, liyakatsiz kadro atamaları, Türk Lirasının dolar karşısında yaşadığı mağlubiyet, beklenmedik pandemi ortamının piyasada yarattığı ekonomik kriz hepsi üst üste gelince çıkmaz sokağa kaçınılmaz giriş!

İşsizlik had safhada, toplum yararına belli zaman sınırlaması ile işe alımlar işsizlik rakamlarını düşük gösterecek olsa da, olayın iç yüzü sadece yaşayan tarafından biliniyor. Gelir dağılımında ki adaletsizlik ve hatta işsizliğin doğal sonucu olan gelirsizlik, metal yorgunu kadroların yanlış politikalarının yarattığı yeni ekonomik krizler, güvensizlik ve belirsizlik ortamı vatandaşı baştan ayağa yordu ve yormaya devam ediyor.

Evet sonuç olarak, baştan ayağa yorgunluk ve baştan ayağa yorulduk, bu duruma sağlam çözümler üretecek birileri çıkmazsa vatandaş yıpranmaya, yazanlar cezalandırılmaya, konuşanlar dışlanmaya devam edecek.

Derya ÖZABA

Komşu Köyün Delisi

Öncekini Oku

BEDİR MUHTAR KÜLLİYESİ İNŞAATI BİTMEK ÜZERE

Sonrakini Oku

Kuraklık Ve Yanlış Tarım Uygulamaları Buğday Üretiminin Geleceğini Olumsuz Etkiliyor