BAŞKAN DİNÇER; “ATIKLAR ÇÖP DEĞİL GELECEKTİR” | Şehrin Nabzı Haber
  • 4 Aralık 2021

BAŞKAN DİNÇER; “ATIKLAR ÇÖP DEĞİL GELECEKTİR”

I. Sınıf Atık Getirme Merkezi

Aksaray Belediyesinin atıkları ekonomiye kazandırmak ve gelecek nesillere temiz bir çevre bırakabilmek adına hayata geçirdiği ‘Toplama Ayırma Tesisi (TAT) ve I. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde inşaat çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

Bu yıl sonunda inşaat çalışmalarının tamamlanarak 2022 yılının ilk aylarında işletmeye açılacak olan tesisin mali değeri 4 Milyon 750 Bin Türk Lirası olduğu biliniyor. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in girişimleri ile çevre dostu bu projeye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kaynaklarından 2 Milyon TL’lik hibe destek sağlandı.

Hacılar Harmanı Mahallesine 8 Bin metrekare alan üzerine inşa edilen tesisin Toplama Ayırma Tesisi (TAT) ile I. Sınıf Atık Getirme Merkezi olarak iki ana bölümden oluşuyor. İnşaat aşamalarının büyük oranda tamamlandığı tesis Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Sıfır Atık yönetim planı doğrultusunda işletilecek.

Tesisin tüm alanlarında kurulumu tamamlandıktan sonra çevre kirliğini ciddi manada önleyecek geri dönüşebilen atıkların bertaraf edilerek tekrar ekonomiye kazandırılmasına imkân sağlayacak.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, çevre dostu projesi ile ilgili yaptığı açıklamada tesisin işletmeye açıldığında atıkların ekonomiye kazandırılacağını vurguladı. Başkan Dinçer, gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak için Toplama Ayırma Tesisi (TAT) ile I. Sınıf Atık Getirme Merkezinin önemli olduğunu vurguladı. İnşaat çalışmalarının hızla sürdürüldüğünün altını çizdi.

Öncekini Oku

AKSARAY’DA ÜÇ KAÇAKÇI GÖZALTINA ALINDI

Sonrakini Oku

“KAYNAŞMA MAÇLARINDA ÖNEMLİ OLAN SPOR VE SAĞLIK VURGUSUDUR”