ATSO SEÇİMLERİNDE SANDIK KIRMIZI DEDİ,İTİRAZ ÜZERİNE OYLAR YENİDEN SAYILACAK! | Şehrin Nabzı Haber
  • 2 Şubat 2023

ATSO SEÇİMLERİNDE SANDIK KIRMIZI DEDİ,İTİRAZ ÜZERİNE OYLAR YENİDEN SAYILACAK!

Dört adayın başkanlık için yarıştığı Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meslek Komitesi seçimleri sabah saat 09.00 itibari ile başlamıştı. Oylama akşam saat 17.00’da sona erdi. Seçimlere mevcut Başkan Cüneyt Göktaş beyaz, bir önceki dönem başkanı Ahmet Koçaş kırmızı, İş İnsanı Fatih Batı mavi ve İş İnsanı Ahmet Kulak turuncu liste ile katılmıştı. Sandıkların büyük çoğunluğundan kırmızı oy pusulaları çıkarken, başkan adaylarından birinin itirazı üzerine oylar yeniden sayılacak.

Seçimde 5 bin 600 üye seçimlerde oy kullanması bekleniyordu. ATSO’ da bulunan 10 meslek grubu üyeleri, gün içinde, kendi meslek gruplarında sandık başına giderek üç asil, dört yedek olmak üzere toplam yedi meslek komite üyesini belirledi.

70 komite üyesinin belirlenmesinin ardından, gruplarından asil olarak seçilen 30 isim, beş gün sonra kendi aralarında Meclis Başkanını, ATSO Yönetim Kurulu Üyelerini ve Başkanı belirleyecek. Seçilen heyet dört yıl boyunca görev yapacak.

ATSO Binasındaki seçimler öncesinde gerekli tüm güvenlik önlemleri alındı. Üyelerin geçen yıllara göre seçimlere daha yoğun ilgi gösterdikleri görüldü.

Saat 17.00 itibari ile açılmaya başlanan sandıkların sayılması kısa sürede tamamlanırken, sandıkların çoğundan kırmızı oy pusulaları çıktı. Mevcut başkan Cüneyt Göktaş kendi meslek grubu olan 2. Sandıkta da seçimi kaybetti.

Sayım işleminin ardından solandan ayrılan Ahmet Koçaş’ı dışarda davul ve zurna ile bekleyen kalabalık ‘’ en büyük başkan Ahmet Başkan ‘’ sloganları atarken, yoğun istek üzerine kısa bir konuşma yapan Ahmet Koçaş ‘’ her zaman olduğu gibi Aksaray için çalışacağız, seçim sonuçları Aksaray’ımıza  hayırlı olsun dedi.

Haber-Foto: Derya Özaba

Öncekini Oku

ATSO BAŞKAN ADAYI FATİH BATI PROJELERİNİ DUYURDU

Sonrakini Oku

AHMET KOÇAŞ; SANDIK BAŞINDAN AYRILDIKTAN SONRA NELER OLDU?