AKSARAY’DAN BİRÇOK SİYASİ PARTİ TEMSİLCİSİ DEPREM BÖLGESİNE GİTTİ | Şehrin Nabzı Haber
  • 25 Eylül 2023

AKSARAY’DAN BİRÇOK SİYASİ PARTİ TEMSİLCİSİ DEPREM BÖLGESİNE GİTTİ

6 Şubat sabah saat 04.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından 13.24’de Elbistan’da 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Aksaraylı siyasiler depremzedelere yardım için büyük yıkımın meydana geldiği 10 ile akın etti.

AK PARTİ AKSARAY

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat ve Teşkilat Üyeleri Aksaray’dan Adana’ya deprem bölgesine yardımları ulaştırmak için ilk yola çıkanlar arasındaydı. Adana ve Osmaniye’ye depremzedelerin ilk etapta acil ihtiyaç duyacakları battaniye, gıda, su, kişisel temizlik malzemeleri, kadınların ihtiyaç duyacağı hijyenik pet, bebek bezi ve maması ve kullanılmamış kıyafet malzemeleri dolu bir tırla yola çıktılar.

AK Parti Gençlik kolları Şükrü Öztürk ve Teşkilat üyeleri Osmaniye ve Maraş bölgesine battaniye ısıtıcı, temel gıda ve temizlik malzemeleri, kıyafet ve su gibi yardımların yer aldığı yyardım malzemelerini ulaştırdı

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk ve İl Genel Meclis Üyesi iş insanı Abdi Okur Elbistan bölgesine götürdükleri yardım malzemesi ile birlikte yardım koordine merkezlerinde görev almak üzere deprem bölgesine gitti.

AK Parti Kadın Kolları Ferhan Polat, parti teşkilatı olarak ilk etapta organize olup kendi gayretleri ile parti teşkilatından topladıkları yardımları deprem bölgesine ulaştırdıklarını, ayrıca Aksaray Belediyesi ve Aksaray Valiliğin çalışmalarına destek verdiklerini belirtirken, aynı zamanda bireysel yardımlarda da bulunduklarını, yardım çalışmalarını tüm teşkilatları ile birlikte sürdürmeye devam ettiklerini ifade etti.

AK Parti Aksaray Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk ise editörümüze verdiği bilgilerde ‘’ İl Genel Meclis Üyemiz Abdi Okur ile birlikte Elbistan’dayız, Sayın Valimiz Hamza Aydoğdu’nun koordinesinde Elbistan’da bir sistem oturmaya başlamış, Artık düzenli sıcak yemek hizmeti veriliyor. Enkazdan vatandaşlarımızı kurtarma çalışmaları hızlanmış durumda. Gelen yardımlar yine Aksaray Valimiz koordinesinde depremzedelerimize dağıtılıyor. Ülkece çok zor günlerden geçiyoruz. Aksaray halkının ne kadar yardım sever olduğu bu aşamada net bir şekilde görülüyor. Aksaraylılardan tek ricamız yardımlarını Aksaray Valiliği, Aksaray Belediyesi, AFAD gibi devlet kanalları ile organize şekilde yapmaları. Bireysel olarak getirilen yardımlar organizasyon olmadığı için yerine ulaşamayabilir, ayrıca bireysel gelen vatandaşlarımız kendileri de zor durumda kalabilir. Gün birlik olma günü Allah tüm ülkemizin yardımcısı olsun. Bugünlerinde üstesinden devlet millet el ele geleceğiz’’ dedi.

İYİ PARTİ TEŞKİLATI TAM KADRO DEPREM BÖLGESİNDE

İYİ Parti Miletvekili Ayhan Erel Depremin il gününden itibaren deprem bölgesinde olan İYİ Partili Milletvekilleri arsındaydı. Milletvekili Erel Urfa ve ardından Adıyaman deprem bölgesine gitti. Milletvekili Ayhan Erel halen Adıyaman deprem bölgesinde çalışmalara katılmaya devam ediyor.

İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Cumali Asal İskenderun deprem bölgesine giden isimler arasında idi. Aksaray il teşkilatı olarak İYİ Parti Milletvekili Behiç Çelik koordinesinde İskenderun’a giden Başkan Asal, Aksaray il teşkilatlarından 7 kişilik bir ekiple Genel Merkez görevlendirmesi ile İskenderun’dan Antakya’ya geçti. Başkan Cumali Asal editörümüz ile yaptığı telefon görüşmesinde ‘’ Biz Milletvekilimiz Behiç Çelik koordinesinde İskenderun deprem bölgesindeydik. Bizler Genel Merkezimizin görevlendirmesi ile Aksaray ekibimizle birlikte İskenderun’dan Antakya’ya durum değerlendirmesi yapmak,  eksik ve acil giderilmesi gereken sorunları tespit edip, temin etmek için geldik. Burada hiçbir siyasi kaygı taşımıyoruz. Siyasi maksatla burada bulunmuyoruz!  Biz İYİ Partinin bir neferi olarak elimizden ne gelirse yapmak için buradayız. Bize gerek oldukça burada olmaya devam edeceğiz, cumartesi günü de Genel Başkanımız Meral Akşener’de Hatay bölgesine intikal edecek. Genel Başkanımız Sayın Akşener ile birlikte gerekli çalışmaları planlayıp, canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Allah tüm Ülkemizin yardımcısı olsun. Beraberlik duygusu ile hareket ederek bu günlerin üstesinden geleceğimize eminim’’ dedi.

Başan Cumali Asal ile birlikte deprem bölgesinde çalışmalara katılan isimler arasında İYİ Part Aksaray teşkilatından; teşkilat başkanı Serdar Boysak, İl Sekreteri Tolga Kılıç, İl Başkan Yardımcısı Atilla Gemici, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Atar ve Aksaray İYİ Parti Milletvekili A. Adayı Ali Karakuş’ta bulunmakta. İYİ Parti teşkilatı ayrıca deprem bölgelerine yardım malzemelerinin yer aldığı yardım tırı da ulaştırdı.

İYİ Parti Milletvekili A. Adaylarından Resul Karaüzüm Hatay-Antakya bölgesinde yardım çalışmalarına katılan isimler arasındaydı. Resul Karaüzüm bölgede yardım çalışmalarına katılırken, gördükleri karşısında duymuş olduğu üzüntüyü ‘’ Üzerinde bulunduğum bina gibi bir çok bina yıkılmış, şehir harabeye dönmüş, enkazdan kendini dışarı atan her obje depremden belki birkaç dakika öncesi inanların yaşadıklarını bizlere gösteriyor. Mesela, şu kahve kupası ile birkaç saat sonra deprem olacağından habersiz bir genç keyif kahvesi içmiş. Bir canlı belirtisi var mı diye girdiğimiz enkazda çocukların kitaplarını bulduk, birinin üzerinde’’ her şey dönüşür mü baba’’ yazıyor, bu yazı yüreğimi dağladı!  Bu objelerin, bu eşyaların tamamı yarım kalan hayatlar, yarım kalan hayaller. Gerçekten çok üzücü. İnsanın kalbi dayanmıyor. Burası bir hayalet şehre dönüşmüş. Hamile bir kadının sesini duymaya çalıştık ama duyamadık! Burada durum çok kötü, henüz müdahale edilmeyen birçok yer var. Yetkililer ile görüşmelerimiz devam ediyor. Elimizden ne gelirse yapacağız. Allah güzel ülkemizin güzel vatandaşlarına sabır versin’’ dedi.

CHP AKSARAY TEŞKİLATI DEPREM BÖLGESİNDE

Aksaray CHP teşkilatı da ilk günden itibaren deprem bölgesinde.

Aksaray Milletvekili A. Adayı eski il başkanı Ali Abbas Ertürk Salı sabahından itibaren Antakya Merkezde.

Editörümüzün Milletvekili A.Adayı Ali Abbas Ertürk ile yapmış olduğu görüşmede Ali Abbas Ertürk ‘’ Salı sabahından itibaren Antakya merkezindeyiz, Antakya gerçekten şehir olarak bitmiş durumda. Kent merkezinde tarihi binalar çökmüş, Antakya’nın şehir merkezi dediğimiz konumda toplasanız 5 tane oturulacak bina bulunamaz. İnsanlar enkaz altında, Salı günü kurtarma çalışması yok denilecek kadar azdı, kurtarma iş makinası yok denilecek kadar azdı,sonra ki günlerde kısmen gıda sorunu çözüldü, yardım çalışmaları arttı. Tabi umutlar her geçen saniye tükeniyor, enkazlar alından çok az sayıda canlı çıkıyor. Enkazın en yoğun olduğu bölgeler Fatih caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Odabaşı Mahallesi, ilçelere kasabalara henüz ulaşım yok. Köylerden yardım çağrısı yapan insanlar var, köylere ulaşılmış değil. Türkiye olarak cehennemi yaşıyoruz, hepimizin başı sağ olsun, milletimizin Allah yardımcısı olsun’’ dedi.

AKSARAY BASININDAN DA DEPREM BÖLGESİNE GİDEN GAZETECİLER VAR

Aksaray basınından ise deprem bölgesine Anadolu Ekspres gazetesi imtiyaz sahibi Harun Atalay ve ANKA Haber Ajansından Kemal Onur Atalay deprem bölgesine giden isimler arasındaydı.

 Haber – Derya Özaba

Öncekini Oku

AKSARAY TEK YÜREK DEPREME YARDIMDA YARIŞTI

Sonrakini Oku

Uzmanlar uyarıyor, her ailenin bir afet planı olmalı!