Aksaray'da Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle Bozulan Araçlar Oto Sanayide Yer Bulamadı | Şehrin Nabzı Haber
  • 16 Mayıs 2022

Aksaray’da Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle Bozulan Araçlar Oto Sanayide Yer Bulamadı

3 gündür Aksaray’ı etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle oto tamircilerinde yoğunluk yaşanıyor. Geçtiğimiz yıldan daha çetin geçen kış şartlarında araçları arıza yapan araç sahipleri soluğu oto sanayinde aldı.

Öyle ki, arızalı araç yoğunluğunun yaşandığı tamircilerde yoğunluktan araç koyacak yer kalmadı. Dükkanların içi ve önü araçlarla dolan sanayi esnafı sokakta bile araç tamiri yaptı. Bazı ustalar ise yağan kardan korunmak için plaj şemsiyesi altında araç tamiri yaptı.
Özellikle ısıtma bujileri ve antifriz kaynaklı arızaların yaşandığı kış mevsiminde araçların koy gelmeden kışlık bakıma alınması gerektiğini belirten araç tamir ustası Muammer Atak (48), “Mevsim gereği ilimizde kışlar ağır geçer. Bunun için araçların kışlık bakımlarının kış gelmeden önce yapılmasını tavsiye ediyoruz müşterilerimize. Herkes aracının değerini bilsin. Genellikle antifriz ve ısıtma bujilerinden kaynaklı arızalarla uğraşıyoruz. Zamanında kışlık bakım yapılmadığı için araçlar erken arıza veriyor. Bu da müşterilerimizin maddiyatını etkiliyor, yaptırmakta zorlanıyorlar” dedi.
Araç tamir ustası Ömer Turan Atak, (26), “Bu kış çetin geçiyor. Havalar soğudu. Araçların arızası bitmiyor soğuk olunca. Özellikle kış aylarında periyodik bakım, antifriz, kışlık bakımları, lastiklerimize çok dikkat etmemiz lazım. Bizler soğuğa alıştık ama araçlar kışın çalışmıyor” şeklinde konuştu.

Öncekini Oku

Kar ve Tipi Nedeniyle Aksaray-Konya Karayolu Trafiğe Kapatıldı

Sonrakini Oku

Son Umudumuz Yeni Başhekimde!