Aksaray’da Yapılan Uygulamalarda Aranan Şahıslar Ele Geçirildi, 1 Kayıp Çocuk Bulunarak Ailesine Teslim Edildi | Şehrin Nabzı Haber
  • 3 Haziran 2023

Aksaray’da Yapılan Uygulamalarda Aranan Şahıslar Ele Geçirildi, 1 Kayıp Çocuk Bulunarak Ailesine Teslim Edildi

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından çarşamba günü 3 aşamalı Türkiye Huzur Güven Uygulaması gerçekleştirildi.

Halkın yoğun bulunduğu 9 farklı ana cadde, meydan ve AVM, park, okul ve yürüyüş yolları çevresi ve metruk bina, kıraathane, internet kafe ve oyun salonu gibi umumi açık iş yeri denetlendi.

Aksaray’da gerçekleştirilen denetimlerde toplam 779 şahıs ve 1.081 hususi araç ve sürücüsü, 197 adet toplu taşıma aracı, ticari taksi ve diğer araç sürücüsü denetlenirken, hakkında yakalama kararı bulunan 3 firari şüpheli de yakalandı. Yakalanan şüpheliler adli makamlara sevk edilirken, 1 şüpheli de tutuklandı. Denetlemeler sırasında kayıp olarak aranan 1 çocuk bulunarak ailesine teslim edildi, 1 adet ruhsatsız tabanca ile 5 adet fişek ele geçirildi gerekli adli işlemler yapıldı.

Aksaray Emniyet Müdürlüğü yapmış olduğu denetim sonuçlarını basın aracılığı ile duyururken, çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini belirtti.

Haber: Selin Çetinkaya

Öncekini Oku

Aday Adayı Arif Oltulu ‘’Bizler Aksaray’ın her sokağında her mahallesinde anısı olan insanlarız’’

Sonrakini Oku

ÇOCUKLARIN DEPREMLE İLGİLİ SORULARI NASIL CEVAPLANMALI?